Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Arengukava ja eelarvestrateegia ootavad linlaste tagasisidet

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartlased Foto: Ahto Sooaru

5. juuli 2022 / Tartu Linnavolikogu kiitis 30. juunil heaks linna eelarvestrateegia aastateks 2023-2026 ja Tartu linna arengukava 2018-2026 muutmisettepanekud ning suunas need avalikule väljapanekule. Avalik väljapanek toimub 5. juulist 9. augustini 2022 ning oodatud on ettepanekud nii arengukava muutmise kui ka eelarvestrateegia kohta.

Tartu linnapea Urmas Klaas sõnul on eelarvestrateegias järgnevatel aastatel Tartu prioriteedid haridus, elukeskkonna parandamine ja Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 tegevused. „Vaatamata ebakindlatele majandusoludele suudame küll järgmistel aastatel teha mitmeid olulisi investeeringuid, kuid samas oleme pidanud tegema ehitushindade väga suure tõusu tõttu ka raskeid valikuid ning nii mõnegi plaani edasi lükkama,“ ütles linnapea.

Haridusvaldkonnas on peamine suund lasteaedade ja koolihoonete ning nende juures mängu- ja spordiväljakute ning staadionite kaasajastamine, kuid kiire ehitushindade tõusu tõttu peab linnavalitsus tegema keerulisi valikuid ning haridusasutuste rekonstrueerimise kava pikendama. Eelarvestrateegia fookuses on ka üleminek eestikeelsele õppele Tartu linna koolides ja lasteaedades.

Kultuuripealinna projekti kulude maht aastatel 2022-2026 on ligi 22 miljonit eurot, millest 8,8 miljonit eurot panustab Tartu linn. Kultuuripealinna tegevuste raames pööratakse suurt tähelepanu ka loodusharidusele ja linnaloodusele.

Tartu on valitud ainsa Eesti linnana Euroopa komisjoni missiooni „100 kliimaneutraalset ja tarka linna aastaks 2030“, mis toob kliimaneutraalsuse saavutamise eesmärgi varasemalt planeeritust 20 aastat ettepoole. Üks olulisemaid tegevusi selle eesmärgi saavutamiseks on hoonete ja naabruskondade renoveerimine kliimaneutraalseteks piirkondadeks.

Majandusvaldkonnas investeeritakse kõige enam teedesse ja tänavatesse. Turvalise jalgrattaliikluse arendamiseks ja autostumise vähendamiseks on kavas välja ehitada kogu linna kattev jalgrattateede võrgustik. Linna tagamaa paremaks sidumiseks kesklinnaga ja valglinnastumise mõjude vähendamiseks planeeritakse linna piirile rajada liikuvuskeskusi.

Linna arengukava 2018-2026 muutmiseks on tehtud 21 ettepanekut, mis puudutavad valdavalt Tartu kui ettevõtluslinna arendamist.

Vaata lähemalt eelarvestrateegiat ja arengukava muutmisettepanekuid: https://info.raad.tartu.ee/dhs.nsf/web/viited/VOLO2022063000052

Tartu linna arengukava 2018-2025

Ettepanekuid arengukava ja eelarvestrateegia kohta saab teha kuni 9. augustini 2022 Tartu Linnavalitsuse ruumiloome osakonnale e-posti aadressil [email protected] või tavapostiga: Tartu Linnavalitsuse ruumiloome osakond (Raekoda).
 

Viimati muudetud 10.08.2022