Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Autovabaduse puiestee ehituseks suletakse Vabaduse puiesteel autoliiklus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

AVP ehitus Foto: Tõnis Arjus

29. juuni 2022 / Sel nädalal suletakse Vabaduse puiestee lõik auto-ja bussiliiklusele, et alustada Autovabaduse puiestee ehitusega. Ala avatakse külastajatele juba reedel ning püsib sõidukitele suletuna esmaspäeva, 4. juuli hilisõhtuni. Bussiliiklus toimub augusti keskpaigani Narva maantee kaudu.

Tänavune Autovabaduse puiestee ala asub Uueturu ristmiku ja Kaarsilla vahel. Alal säilib argipäevadel kesklinna pargi pool läbiv autoliiklus 1 + 1 sõiduradadel ja kehtestatakse kiiruspiirang 30 km/h. Jalakäijatele on avatud jõepoolne tänavaosa ning turvaliseks teeületuseks lisandub Vabaduse puiestee sõiduteele neli ajutist ülekäigurada. Autoliiklus on suletud nädalalõppudel 14. augustini (R kl 18 kuni P kl 23.59), täielikult on ala autodele suletud 8.–19. juulil, mil Vabaduse puiestee lõigul toimuvad WRC Rally Estonia üritused.

Bussiliiklus toimub 29. juunist kuni 17. augustini Narva maantee kaudu, kuhu on ajutiselt suunatud ka bussiliinid 6, 7 ja 13 ning ööliinid 21 ja 22. Seni ei peatu bussid peatustes Raeplats ja Vabaduse puiestee. Kesklinnast väljuval suunal sõites peatuvad Vene peatuses nendest ainult bussiliini nr 7 bussid.

Autovabaduse puiestee avatakse juba reedel läbi linna kulgeva rattatiiru ning Justamendi ja Stefani kontserdiga. Rohkem infot: www.tartu.ee/et/uudised/reedel-avatakse-rattatiiru-ja-kontserdiga-autovabaduse-puiestee.

Liiklusskeem

Liiklusskeem

Liiklusskeem

Liiklusskeem

Liiklusskeem

Viimati muudetud 29.06.2022