Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Autovabaduse puiestee kutsub kogema kultuuripealinna melu ja nautima logelemiskultuuri

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Autovabaduse puiesteest saab kultuuripealinna süda Foto: Eva Maria Tartu

3. juuni 2024 / Autovabaduse puiestee viiendal suvel saab sellest Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 süda ja kohtumispaik. 6. juulist 12. augustini on puiesteel võimalik nautida eriilmelist kultuuriprogrammi ja tunda rõõmu mängulisest ruumilahendusest.

“Autovabaduse puiestee on sel aastal Euroopa kultuuripealinn Tartu energia ning sündmuste sõlmpunkt. Elav ja dünaamiline ruum pakub platvormi, kus kultuur saab täiel rinnal särada ja kogukond kokku tulla. Loodame inspireerida nii kohalikke elanikke kui ka kultuuripealinna külalisi,” sõnas Tartu 2024 tegevjuht Kuldar Leis.

Autovabaduse puiestee avavad Emajõe festival ja suur avakontsert, programmile paneb punkti Tartu toidu- ja veinifestival. Vabaduse puiestee on kogu perioodi turuhoonest Kaarsillani autoliiklusele suletud.

Kultuuriprogramm puiesteel kulgeb kindlas rütmis neljapäevast laupäevani. Neljapäevad on traditsiooniliselt suurkontsertide päralt, mis võtavad sel aastal rahvusvahelised mõõtmed. Lavale on oodata koosseise nii naaberriikidest kui ka kaugemalt, ühena neist ülemaailmset edu nautiv Läti indie-rokk bänd Carnival Youth. Reedel on tantsuõhtud, laupäeviti jagub palju tegemisi peredele ning väljas on kohalikud omavalitsused. Erinevatel õhtutel saab ka värskes õhus filme vaadata.

Tartu Noorsootöö Keskuse kureeritud noorteala toimetab sarnaselt eelmisele aastale puiesteel iga päev. Noori, aga ka teisi huvilisi ootavad töötoad, loengud ja kohtumised, sportlikud mängud ja võimalus eakaaslastega mõnusalt aega veeta.  

“Sel korral võtab Autovabaduse puiestee elutoa vormi – kultuuripealinn kolib tänavale ning kutsub nautima linnakultuuri kui olemise viisi. Programmi kõrval on meile oluline mõnus ja mängulisele ruum, mis loob palju võimalusi isetegevuseks. Selleks, et linnaruumist rõõmu tunda, ei pea seal alati tingimata midagi toimuma,” ütleb Autovabaduse puiestee projektijuht Ave Kongo.

Ruumiprogrammis taaskasutatakse võimalikult palju eelnevate aastate tänavamööblit. Lisaks tulevad tagasi mitmed mänguelemendid, mida pole mõned aastad nähtud. Basseini asendab veemängude ala, kus pakub nii rõõmu kui jahutust voolav vesi, pritsivad düüsid ja udukuubik.

Autovabaduse puiestee lähtub Tartu linna ja Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju. Alal kasutatakse korduskasutusnõusid, sorteeritakse jäätmeid ja julgustatakse külastajaid valima keskkonnahoidlikke liikumisviise. Veepudeli saab puiesteel täita jahutava joogiveega.

Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu linn, Tartu 2024, Tiigi Seltsimaja, Tartu Turg, Tartu Noorsootöö Keskus ja paljud teised koostööpartnerid.

Autovabaduse puiestee kohta leiab rohkem infot: tartukorraldab.ee/avp

Lisainfo: Autovabaduse puiestee projektijuht Ave Kongo, [email protected] 

Viimati muudetud 11.06.2024