Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Avatud uste päevad pakuvad infot, uusi oskusi ja põnevaid tegevusi

Tartu Kutsehariduskeskuse pressiteade

plakat

2. märts / Tartu Kutsehariduskeskus avab oma uksed 4. ja 5. märtsil.

Õpihuvilistele või niisama uudishimulikele tutvustatakse nii uusi kui juba tuttavaid erialasid, kohapeal saab nautida muusikat ja melu, käia mööda meistrite tänavaid ning lahendada miniülesandeid, vaadata kutsemeistrivõistluste tööde väljapanekuid, saada nõu valikute tegemisel või juba sisseastumisavaldust esitada.

4. märtsil on avatud uste päev Põllu 11 majas, kus saab lähemalt tuttavaks autoremondi, tehnika, metallitöö, laonduse ja kaubanduse erialadega. Päeva avab kell 9.30  robotite lahingu demonstratsioon ning sellele järgnevad erialade infotunnid, melu meistrite tänavatel, osaleda saab seminaridel ja ringkäikudel. Eelregistreerunud saavad külastada ka avatud tunde.

5. märtsil avatakse uksed Kopli 1 majas, kus päeva jooksul saab näha-kuulda kõike, mis seotud ilu ja tekstiili, toidu ja toitlustuse, turismi, ehituse ja puidu, IT ja bürootöö erialadega. Peakülaliseks on Eesti laulu finalist, muusik ja jalgpallitreener Inger, kes avab päeva kell 9.30. Peale seda saab kuulata erialade infot, tegutseda meistrite tänavatel, osaleda seminaridel, sporditreeningutel ning ringkäikudel kohtadesse kuhu muidu sisse ei saa. Ka Kopli tänaval on ennast ette registreerinutel  võimalik avatud tunde külastada.

„Ootame avatud uste päevadele osalema kokku umbes poolt tuhandet noort nii Tartust kui ka kaugematest kantidest,“ sõnas turundusjuht Kaire Mets. „Eriti soovitan tulla neil põhikooli noortel, kes alles otsivad oma võimalusi, sest just avatud ustel saab näha, kuulda ja katsuda rohkem kui kooli kodulehel surfates. Kohapeal saab oma põletavatele küsimustele vastuseid ning vajadusel ka individuaalset nõustamist,“ selgitas Mets.

Kõige rohkem muudatusi on sel aastal IT erialade valikus. Nii on  põhihariduse baasil õppijatele avatud kaks IT-Akadeemia raames loodud õppekava, mille raames saab õppida tarkvaraarendust või IT-süsteemide spetsialisti eriala.  IT-akadeemia nelja aastane õppekava on senisest mahukam nii eriala ainete kui üldainete osas, sest eesmärgiks on ette valmistada tulevasi IT spetsialiste kes oleksid valmis lõpetamise järel astuma kõrgkooli või kiirelt kasvavas IT sektoris tööle asuma. Kõige parema ülevaate kõigist IT erialadest ja muudatustest saab juba 5. märtsil avatud uste päevadel.

Kutsehariduskeskuse kevad-suvine vastuvõtt on samuti avatud ning kel oma valik mõttes juba tehtud on, saab kohapeal sisse astuda. „Avalduse esitamiseks palume kaasa võtta isikut tõendava dokumendi ja lõputunnistuse või selle puudumisel jooksva õppeaasta hinnetelehe. Nõutud on ka  motivatsioonikirja esitamine,“ selgitas karjäärinõustaja Roveena Kapp. Muul ajal on sisseastumisavaldust võimalik esitada kooli e-vastuvõtu keskkonnas.

Avatud uste päevade kava ja osalejate registreerimine on veel avatud www.khk.ee/kutsekooli. Klassidel palume oma tulekust teada anda ylle.antson@khk.ee

Viimati muudetud 02.03.2020