Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Baltikumi suurim ärifestival sTARTUp Day kasvas veelgi

sTARTUp Day pressiteade

sTARTUp_Day Foto: Kiur Kaasik

3. veebruar / Baltikumi suurim ärifestival sTARTUp Day toimus 29.-31. jaanuaril Tartu TÜ spordihallis neljandat korda 4400 külastaja, 158 esineja ja 4 lavaga.

Ehkki peakorraldaja Marili Vihmanni sõnul oli eesmärk sama palju osalejaid kui eelmisel aastal - umbes 4000 külalist, kasvas festival ikkagi 400 külastaja võrra. Festivalil oli külastajaid 60 erinevast riigist.

Festivalil oli 4 lava ja peaaegu 50 seminari, mis tõttu oli esinejate arv samuti kõrge. Festivalil oli kokku 158 esinejat, kes jagasid oma teadmisi erinevatel teemadel - kosmosetehnoloogiast kuni alustava ettevõtja psühholoogiani.

Äriideede esitlemise laval toimus 10 erinevat võistlus, mille raames esitleti kokku 116 äriideed. Üks võistlustest oli festivali enda korraldatud sTARTUp Pitching võistlus, kuhu kandideeris 277 iduettevõtet, kellest 33 said võimaluse oma startupi laval esitleda. Võitjaks valiti Jeff App, mis sai nii EstBAN-i juhitava sündikaadi investeeringu 170 000 eurot kui ka Swedbank Eesti 10 000-eurose osaluse vaba auhinnaraha.

Ettevõtlusfestivali üks eesmärke oli ühendada investoreid ja idufirmasid. Brella tutvumisrakenduses said kokku pea 700 alustava ettevõtte esindajat, umbes 200 investorit ja 300 juhti. Festivalipäevadel broneeriti rakenduse kaudu 2491 kohtumist.

sTARTUp Day’l oli 21 kõrvalüritust ja ametlik järelpidu toimus Tartu Ülikooli Delta keskuse siseparklas, mida külastas 1700 inimest. Siseparkla muudeti sobivaks peopaigaks ehitades sinna lava, baar ning meelelahutusala, kus 6 Tartu parimat idufirmat tutvustasid oma ettevõtteid.

Baltikumi suurimat ärifestivali sTARTUp Day korraldavad Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, .Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus, Ole Rohkem ja Swedbank.

sTARTUp Day’d toetasid Euroopa Regionaalarengu Fond, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Visit Estonia ja Startup Estonia.

Viies sTARTUp Day toimub 27.-29. jaanuaril 2021 Tartus. Pileteid müüakse kodulehel startupday.ee.

Viimati muudetud 03.02.2020