Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Bulgaaria filmitegija Andrei Paunov otsib inspiratsiooni Lõuna-Eesti maagilisest valgusest ning esitleb oma tuntumaid filme

MTÜ Tartu Filmiselts pressiteade

9. august 2022 / Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi resident Bulgaaria režisssöör Andrei Paunov tuleb Lõuna-Eestit ja Tartut avastama, millest võib sündida film Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide filmikassetile. 12. august kell 18.00 näeb Paunovi kõrgelt auhinnatud filme "Vetelkõnd" ja "Georgi ja liblikad" Tartu Elektriteatris.

Bulgaariast pärit filmirežissöör, kes on ennekõike tuntud oma dokumentaalfilmide poolest, külastab Lõuna-Eestit 10. kuni 24.august. Tema debüüt dokumentaal "Georgi ja liblikad" (2004) võitis Amsterdami rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil IDFA-l parima keskmise pikkusega dokumentaalfilmi auhinna (varem: Silver Wolf Award). Tema viimane dokumentaal "Vetelkõnd" (2018) kunstnik Christo Javacheffi suuremõõtmelisest vabaõhuinstallatsioonidest esilinastus Locarno filmifestivalil. 2021. aastal tegi Paunov oma mängufilmi debüüdi "Jaanuar", mis esilinastus PÖFFil ja pälvis ka parima režissööri auhinna 26. Sofia filmifestivalil. Andrei Paunovi filme on näidatud nii Cannes’i, Toronto kui Karlovy Vary filmifestivalidel.

Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi kunstiline juht Kaarel Kuurmaa kommenteerib: "Andrei Paunov on näidanud end ülimalt leidliku postkommunistliku ida-euroopa mahlase absurdi jäädvustajana dokumentalistikas ning teinud äsja ka eduka mängufilmidebüüdi. Suure Eesti sõbrana on ta väljendanud oma õhinat meie maa vastu, milles erilise maasikana on tema hinges pikad valged suveõhtud. Loodetavasti õnnestub tal Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 residentuuri abil ka see kombinatsioon uueks filmiks vormida."

Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm kutsub Andrei Paunovi kohtumisõhtule publikuga Tartu Elektriteatris 12. august kell 18.00. Linastuvad Paunovi tuntumad filmid "Georgi ja liblikad" ja "Vetelkõnd". Filmiseansid on huvilistele tasuta. 

Ellujäämise Kunstide Dokprogramm kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. 2022.–2023. aastal kutsub Dokprogramm rahvusvaheliselt tuntud dokfilmi režissööre Lõuna-Eestisse residentuuri. Iga filmitegija toob Tartu Elektriteatrisse paremiku oma filmidest ning viib läbi meistriklassi Tartus või meediaõppepäeva mõnes Lõuna-Eesti koolis. 2022. aasta detsembris valitakse läbi ideekonkursi kaheksa lühifilmi, mis valmivad 2024. aasta kevadeks. Dokprogrammi elluviiaks on MTÜ Tartu Filmiselts. Residentuure finantseerivad Sihtasutus Tartu 2024 ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.

Rohkem infot:

https://tartudok2024.ee/
https://tartudok2024.ee/sundmused/kohtumisohtu-elektriteatris-3-andrei-paounov/

Kõneisik:

Kaarel Kuurmaa
Kunstiline juht
Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogramm (MTÜ Tartu Filmiselts)
+372 565 5357
kuurmaa.kaarel@gmail.com

Viimati muudetud 09.08.2022