Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

CYCLE UP! projekt kutsub kunstnikke residentuuriprogrammi

Tartu 2024 pressiteade

Residentuuriprogrammi plakat Foto: CYCLE UP!

11. jaanuar 2024 / Tšehhis, Eestis, Saksamaal, Poolas ja Slovakkias toimub ühe kuu kestev residentuur ühele inimesele. Programm pakub artistidele head keskkonda loomeprotsessi ja antud kunstiprojekti teostamiseks.

 

Uue residentuuriprogrammi eesmärk on edendada kunstilisi lähenemisviise jalgrattakultuurile ja arendada sellega seotud kogukondasid viies Euroopa linnas. Programm annab loovisikutele võimalusi luua uusi lahendusi, mis innustaksid kohalikke poliitikakujundajaid ja kutsuksid inimesi looma jalgrattasõbralikku keskkonda linnades. Residentuuris osalemiseks tuleb esitada taotlus hiljemalt  31. jaanuaril 2024

 

Programm kestab 2024. aasta maist septembrini ja põhineb projekti väärtustel – jätkusuutlikus, õppimine ja jagamine, kaasatus, ühendamine, mõju ja muutus – mida on täpsemalt kirjeldatud CYCLE UP! kunstilises visioonis. Jätkusuutlikkus on residentuuri keskmes tootmise, näituse, liikuvuse, projektijuhtimise ja võrgustike osas.

 

CYCLE UP! projekt ja residentuuriprogramm korraldatakse Goethe-Instituti (Saksamaa), Czech Centres’i (Tšehhi), BoMiasto (Poola), PUNKT (Slovakkia) ja Tartu 2024 (Eesti) koostöös. Loe meie partnerite kohta rohkem siit.

 

Pakume:

 • Majutus

 • Reisikulude kate (teatud piirini, üks edasi-tagasi reis)

 • Rahaline toetus – hõlmab elamiskulusid ja intellektuaalomandi õigusi

 • Stuudiopind

 • Materjalid (teatud piirini)

 • Võimalust osaleda ja kaasa aidata CYCLE UP! kogukonna kaasamise pingutustes. Tegu on võimalusega jõuda kunstiringkondade välise publikuni, püüdes tuua esile reaalset muutust linnaruumi korralduses koos meie toetusega.

 • CYCLE UP! meeskond pakub ka logistilist ning uurimuslikku toetust seoses rohelise reisimise ning jätkusuutlike materjalide omandamisega.

Töö oodatud tulemused:

Kunstilise meediumi või edastusviisiga piiranguid seatud pole. Ainuke tingimus on, et töö peab olema seotud jalgrattakultuuriga ja jätkusuutlike keskkondade edendamisega.

Otsime projekte, mis oleksid avalikus ruumis ning kas käegakatsutavad – installatsioonid, seinamaalid, fotograafia, näitused jne. – või mittemateriaalsed – etendused, kogukonna loomine, häppening. Töö tulem peaks siiski olema kättesaadav järgnevateks aastateks, olgu siis kohalikule või teistele kogukondadele, et toetada jalgrattasõidu arendamist.

 

Loomeprotsess ja selle tulemused peaksid peegeldama ka CYCLE UP! kunstilisi väärtuseid.

 

Kunstniku algideid arendatakse edasi pärast esialgseid arutelusid projektipartneritega ja iga riigi kohalike kogukondadega. Kunstiliste tulemuste, sekkumiste, programmide või ürituste kujundamine ja esitamine sõltub kohalikust kontekstist (poliitika, ajalugu, keskkonna-, majanduslikud ja kunstilised aspektid). Need teemad arutatakse kunstnikega eelnevalt läbi kohapealsete projektipartneritega, kogukonnapartneritega ja poliitikakujundajatega.

 

Lõplik kunstiteos esitatakse kohalikule avalikkusele kahes etapis – esmalt näidatakse seda residentuuriaegse tööprotsessi käigus ning seejärel valmis kujul residentuuri lõpus. Viimasel esitlusel selgitavad kunstnikud oma põhimõtteid ja panust kogukonnale.

 

Kandidaadi profiil:

 • Iseseisev, avatud mõtlemisega, koostöövalmis, hea suhtleja, uuendusmeelne

 • Valmis osalema kohaliku kogukonnaga aruteludes seoses jalgrattakultuuri, liikuvuse või taristu vajadustega ning kajastama neid väljakutses oma kunstitöös.

 • Valmis töötama avatud stuudio keskkonnas, kus avalikkus saab kunstnikega suhelda.

 • Pühendunud CYCLE UP! väärtuste edendamisele. Mitmekesisuse, võrdsuse, kaasatuse ja kuuluvuse raamistik.

Nõutud:

 • Eelnev kunstiline kogemus

 • Väga hea inglise keele oskus

 • Taotleja peab olema seaduslik resident ühes „Loov Euroopasse“ kuuluvas riigis.

 • Taotleja ei saa taotleda residentuuri riigis, kus nad hetkel või püsivalt asuvad

 • Taotleja võib taotleda ainult ühte CYCLE UP! kunstniku residentuuri programmi.

 • Taotleja peab olema vähemalt 18 aastat vana

Kuidas kandideerida:

Kui olete valinud residentuuri asukoha, kuhu soovite kandideerida, täitke inglisekeelne taotlusvorm (kerige allapoole, et lugeda lisateavet iga residentuuri spetsifikatsioonide ja vajaliku kohta).

 

Peate esitama ka:

1.     CV

2.     Portfoolio

 

Taotlusvormid:

Saksamaa – Berliin:  https://bit.ly/3GuaP8o

Slovakkia – Bratislava: https://bit.ly/3NbBRoE

Poola – Katowice: https://bit.ly/3RsDmRZ

Tšehhi – Praha: https://bit.ly/46L4fVo

Eesti – Tartu: https://bit.ly/3Rfx8ng

 

Taotluse esitamise tähtaeg on 31. jaanuar 2024

Küsimuste korral võtke ühendust: [email protected].

 

AJAKAVA 2023/2024

4.detsember – algab taotluste esitamine

31. jaanuar ­– taotluste esitamise tähtaeg

Veebruar 2024 – taotluste hindamine

Märts 2024 – tulemuste avaldamine

Mai kuni september – residentuur

 

KONTAKT: [email protected] – Nikola Sedláčková / Czech Centres

Viimati muudetud 15.01.2024