Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti kaasaegne kotidisain Eesti Rahva Muuseumis

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

kott Foto: ERM

29. juuli 2022 / Eesti Rahva Muuseumis on nüüd lisaks ajaloolisele kotinäitusele "Praktiline ilu" lisandunud ka nüüdisaegse kotidisaini näitus viielt kodumaiselt disainerilt.

Näitus "Praktiline ilu täna" tutvustab omanäolist disaini järgmistelt autoritelt: Stella Runnel (Stella Soomlais), Kadri Kruus, Mari Maripuu (Mokoko), Kristiina Nurk (Nulku) ja Piret Loog.

"Näha saab väga eripalgelist lähenemist. Kõik kunstnikud on järginud kaasaegse disaini kõige paremaid tavasid – taaskasutus, metallivaba nahaparkimine, uued põnevad materjalid, ringmajandus," ütleb ERMi näituste peaprodutsent Reet Mark. "Kõige mängulisem on Kadri Kruus, kes paneb välja osa kollektsioonist, millega ta võitis parima aksessuaaride looja auhinna “Kuldne Nõelakoda”. Stella Soomlais tutvustab ringdisaini võimalusi ning koos Mari Maripuu väikeaksessuaaridega loovad nad oodi taimparknahale. Kristiina Nurgal on väljas ananassitekstiilist kotid võrdlevalt tavapäraste nahkkottidega. Piret Loog näitab kroomnahast ja metallivabalt pargitud nahast mudeleid."

Satelliitnäitus "Praktiline ilu täna" täiendab ERMi avatud hoidlas asuvat näitust "Praktiline ilu", kus eksponeeritakse ligi 1500 ajaloolist aksessuaari, rahakottidest uuritaskuteni. See annab külastajale vahetu võrdluspildi kotidisaini kujunemisloost minevikust tänapäeva.
Satelliitnäitus on avatud ERMi B-fuajees kuu aega kuni 28. augustini.

Disainer ja Eesti Kunstiakadeemia dotsent Stella Soomlais teeb tuuri „Praktilise ilu“ ja disainkottide näitusel 9. augustil kl 15. Külastajad saavad teada, kuidas ja miks ta oma tööd teeb ning mil moel teda inspireerib oma töös ERMi avatud hoidla “Praktilise ilu” kotinäitus.

Lisainfo: Kairi Ustav, ERMi turundusjuht, tel 507 7511, [email protected]

Viimati muudetud 29.07.2022