Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti Teadusagentuur kutsub aprillis Eesti Rahva Muuseumis toimuvale õpilaste teadusfestivalile

Eesti Teadusagentuuri pressiteade

19. veebruar 2020 / Eesti Teadusagentuur korraldab 14. ja 15. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis õpilaste teadusfestivali.

Juba kuuendat korda toimuv teaduspidu on kõigile huvilistele tasuta. Ootame festivalile nii lasteaia- kui koolilapsi, nii õpetajaid kui lapsevanemaid ja kõiki teisi huvilisi.

Festivalil esinevad stendiettekannetega õpilaste teadustööde riikliku konkursi 100 parimat ja algkooliõpilaste projektide autorid. 14. aprillil toimub õpilasleiutajate riikliku konkursi ja 15. aprillil õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimate autasustamine.

Kahe päeva jooksul pakuvad ligi 50 teadust populariseerivat asutust festivalialal võimalusi avastamiseks ja isetegemiseks. Samuti saab osaleda põnevates töötubades ja õpetajatele mõeldud seminaridel ning uudistada noorte leiutajate tööde stendinäitust. Festivali lavaprogramm toob külastajate ette põnevad lood teadlastelt ja ettevõtjatelt ning teadusetendused. 

Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja Terje Tuisk ütles, et kindlasti peaks festivalile tulema kõik noored, kel loov- või uurimistöö kirjutamine alles ees seisab: „Neil on kohapeal hea võimalus saada ideid ja nõuandeid eakaaslastelt. Festival on hea koht ka näiteks ülikoolidele ja teadlastele, et tutvuda lootustandvate teadushuviliste noortega ja ehk neid enda juurde õppimagi meelitada.  Õpilased teevad koolides igal aastal sadu erakordselt põnevaid uurimistöid, mida näevad enamasti ainult koolikaaslased, aga mis vääriksid palju suuremat tähelepanu.  Põnevat leidub festivalil kõigile – nii noortele kui vanematele huvilistele.“

Huvi festivali vastu on läbi aastate järjest kasvanud. Kui toimumise esimesel aastal oli festivalil 800 külastajat, siis möödunud aastal kasvas nende arv juba 4000ni.

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) teadusdirektori ja konkursi hindamiskomisjoni esimehe Pille Runneli sõnul on ERMil rõõm võõrustada õpilaste teadusfestivali juba kolmandat aastat järjest: „Nii nagu teadusfestival, peab ka ERM teadusasutusena oma missiooniks äratada võimalikult paljudes inimestes huvi teadustöö ja selle tulemuste vastu, sest teadus on põnev ja sellel on ühiskonnas palju rakendusvõimalusi.“

Festival on avatud külastajatele teisipäeval, 14. aprillil kell 10–18 ja kolmapäeval, 15. aprillil kell 10–13. Palume festivalile tulevatel õpilasgruppidel (alates 10 õpilasest) registreeruda enne festivali, et tagada külastajatele sujuv vastuvõtt. Infot festivali külastamise kohta leiab ja registreeruda saab teadusagentuuri veebilehel https://www.etag.ee/tegevused/teadpop/opilaste-teadusfestival/festivali-kulastamine/.

Täiendavat infot festivali kohta leiab teadusagentuuri veebilehelt www.etag.ee/teadusfestival.

Lisainfo:
Margit Lehis
Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakond
Tel 730 0335/520 3270
[email protected]

Viimati muudetud 19.02.2020