Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eesti Teadusagentuur kutsub üliõpilasi teadustööde konkursile!

Eesti Teadusagentuuri pressiteade

15. august 2023 / Jäänud on täpselt üks kuu, et kandideerida Eesti Teadusagentuuri ning Haridus- ja Teadusministeeriumi üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile, mille preemiafond on üle 180 tuhande euro.

Juba 22. korda toimuva konkursi kandideerimise tähtaeg on 15. septembril. Senisest kaks korda suurema auhinnafondiga (181 384 eurot) konkursile on osalema oodatud üliõpilased kõikidelt erialadelt loodusteaduste, tehnika ja tehnoloogia, arsti- ja terviseteaduste, põllumajanduse ja veterinaaria, sotsiaalteaduste ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast. Osaleda saab kolmes kategoorias: rakenduskõrgharidus ja bakalaureuseõpe; magistriõpe; doktoriõpe.

„Usun, et algav konkurss tõstab üliõpilaste hulgas teadustöö populaarsust ja annab noortele täiendava tõuke, et nad end ka tulevikus teadustööga seoksid ning Eesti teadlaskonna ridu tihendaksid,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Renno Veinthali. Tema sõnul jätkab riik kindlalt silmapaistvate teadustööde toetamist eesmärgiga suurendada õppurite huvi teadlase ja akadeemilise karjääri vastu.

Samuti ootavad osalejaid eripreemiad Eesti Teaduste Akadeemia presidendilt ja riigiõiguse sihtkapitalilt, Justiitsministeeriumilt, Kapten Uno Lauri Merekultuuri sihtasutuselt, Pere sihtkapitalilt, Rahandusministeeriumilt koostöös Eesti Siseaudiitorite Ühingu, Audiitorkogu ja Raamatupidajate Koguga, Riigikogu kantseleilt, Siseministeeriumilt ning Välisministeeriumilt. Esimest korda annab eripreemia välja Keskkonnaministeerium. Muuhulgas antakse üliõpilaste teadustööde konkursi raames esimest korda välja haridusteaduslike tööde eripreemiad.

Teadustöö tuleb esitada eesti keeles, võõrkeelsele tööle tuleb lisada eestikeelne kokkuvõte. Tööde esitamine toimub Eesti Teadusagentuuri konkursside veebikeskkonnas.

Tutvu konkursi tingimustega Eesti Teadusagentuuri kodulehel: https://www.etag.ee/uliopilasteadustood.

Viimati muudetud 15.08.2023