Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ehitustööde ajaks suletakse Valga maantee Riia ringist kuni Optika ringini

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Rekonstrueeritud Riia ringristmiku eskiisjoonis

16. september 2022 / 19. septembrist suletakse Riia ringristmiku ja Optika ringi vahele jääv Valga maantee lõik. Ümbersõit toimub Ringtee ja Aardla tänavate ning Kogujateede kaudu.

Valga maanteel algavate ehitustööde tõttu ei saa Riia ringilt enam pöörata Valga maanteele ning Valga maanteelt tulles ei ole võimalik sõita Riia ringristmikuni. Liiklus suunatakse ümbersõitudele ning seetõttu võivad Riia ringi läbivate bussiliinide bussid hilineda. Renoveeritud neljarealine Valga maantee avatakse uuesti liiklusele oktoobri alguses ja pärast seda suuremaid sulgemisi Riia ringi ehitusel ei tule.

Riia ringi rekonstrueerimise peatöövõtja GRK Infra projektijuht Ergo Paas ütles, et nende eesmärgiks on võimalikult kiiresti kogu teelõik korraga valmis ehitada. "Teed poole kaupa sulgedes oleks ummikud ilmselt samasugused, ent ehitus võtaks vähemalt kolm korda rohkem aega," ütles Paas. Lõigu sulgemine on vajalik kuna teaduspargi bussipeatuste lähistel kulgeb tee alt kanalisatsioonitrass ning selle kaitseks tuleb paigaldada kuue meetri sügavusele hülsid, selgitas sulgemise põhjuseid Paas.

Valga poolt Tartu suunas liiklejatel palub Paas kaaluda alternatiivseid marsruute Külitse-Lennujaama-Võru maantee või Lemmatsi-Märja-Viljandi maantee kaudu. FI piirkonnast kesklinna sõidul on hõlpsam valik Kogujatee ning Raudtee tänavat mööda (Variku viadukti alt läbi) sõita Aardla-Soinaste ringristmikuni. Ka ratturitele soovitab Paas just seda, seni ehk veidi harjumatut trajektoori, kuhu rajati uued teed kergliiklejaile. 

Lõunakeskusesse pääseb Ringtee ning Optika tänavatelt. Riia tänavast tulijatel tasub eelistada ümbersõitu Riia-Ravila-Viljandi maantee kaudu. Teaduspargi piirkonna äridesse on tagatud ligipääs Optika tänavalt. Novapolise ja Stokkeri juurde saab sõita Aardla tänavast. 

Bussiliinid nr 1 ja 2 sõidavad marsruudil Aardla-Savi-Varblase-Ringtee-Riia ega läbi sel perioodil Teaduspargi peatust. Liinibussid pääsevad Aardla viadukti alt läbi, tavaliiklusele jääb see oktoobri teise pooleni suletuks.

Busside ajutist liiklusskeemi saab vaadata  siit.

Tavaliikluse ajutist liiklusskeemi siit.

Ringtee tänava liiklus üle Riia ringi viadukti peaks plaani kohaselt avanema samuti oktoobrikuus. Tartu läänepoolse ümbersõidu rekonstrueerimine valmib lõplikult 2023. aasta veebruaris.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 03.01.2023