Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eluilulisus. Pallase tekstiiliosakonna III kursuse näitus

Galerii Pallas pressiteade

 Eluilulisus. 2023. Kollaaž. Foto: India Kiisler

24. november 2023 / Kolmapäeval, 29. novembril kell 17 avab Kõrgema Kunstikooli Pallase tekstiiliosakonna kolmas kursus galeriis Pallas ühisnäituse „Eluilulisus”. Väljapanek kutsub mõtisklema rutiini ilu, vastuste otsimise ning füüsilise ja digitaalse maailma vahelise õrna tasakaalu üle kaasaegses eksistentsis. Näitusel on eksponeeritud viie noore kunstniku videoinstallatsioonid sellest, kuidas nemad oma igapäevaelu keerukuses orienteeruvad ja mil viisil seda ületada püüavad.

India Kiisler (2002) on interdistsiplinaarne kunstnik, kes kombineerib tekstiilikunsti, moodi, installatsiooni, video-ja fotokunsti performance’ga. Ta kasutab kunsti, et jutustada absurdseid, sürreaalseid ja samas argiseid lugusid. India looming käsitleb indiviidi isiksust, keha, sugu ja seksuaalsust turumajanduslikus ühiskonnas.

Sofia Lanmani (2001) kunstitee sai alguse erakordselt keerulisest keskkonnast Narvas, kus tänavatel valitsesid erinevad väljakutsed, sealhulgas gopnikud ja narkomaanid. Lapsepõlv täis pingeid ja mõistmatust ning saadud kogemused kujundasid tugevalt tema loomeprotsessi. Sofia on pühendunud postsovietliku esteetika uurimisele, kujutades teostes oma kodulinna lagunemise ja taassünni õhkkonda. 

Marite Rikkas (2001) on noor kunstnik, keda köidavad visuaalne lugude jutustamine, (moe)kunsti lavastuslik pool, moeajalugu ja rahvuslik tekstiilikunst. Tema looming on toonilt helge, kerge ja rõõmsavärviline ning jutustab jalgu kõlgutades lugusid sellest, mida Marite oma kahekümne kahe eluaasta jooksul mõelda ja märgata on jõudnud.

Brigitte Mihkelson (2000) on kunstnik, keda huvitab ajatu ilu, väljendades end nii

maali- kui ka tekstiili- ja moekunstis romantiseeritud modernses barokkstiilis. 

Brigitte kasutab läbimõeldud keskkonnasõbralikke materjalilahendusi ja ammutab ideid mütoloogiast, elust ja emotsioonidest.

Moe alaseid projekte eelistava tekstiilikunstniku Kristiin Kuuslapi (2002) looming hõlmab ka graafikat ja akvarelli. Kunstis käsitleb ta tihti surma, üksilduse ja looduse teemasid, olles mõjutatud olulisel määral pungi- ning gootiliikumistest. Lisaks on Kristiin inspiratsiooni saanud mitmetelt absurdi ja identiteedi küsimustest kõnelevatelt autoritelt.


16. detsembril kl 15-18 toimuvas tasuta publikuprogrammis saavad kõik huvilised osaleda ühiskollaaži loomisel vabalt valitud tehnikas, väljendamaks endi emotsioone kaasaegse eksistentsi ja igapäevaelu keerukuse üle. Teost eksponeeritakse galeriis kuni näituse lõpuni 6.01.

Kunstnikud tänavad juhendajat Maryliis Teinfeldt-Grinsi.

Graafiline disainer: India Kiisler. Sponsorid: Art & Tonic, Reklaamikompanii

Pressifoto: India Kiisler. Eluilulisus. 2023. Kollaaž.

Viimati muudetud 24.11.2023