Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Enam kui 300 noort tõid publikuni tõelise Eurovisiooni elamuse

Shaté tantsukooli pressiteade

Noorte versioon Käärijä "Cha cha chast" Foto: Maanus Kullamaa

20. mai 2024 / Laupäeval, 18. mail toimunud laste Eurovisioonil sai näha läbilõiget nii Eesti kui ka teiste riikide Eurovisiooni hittidest. Noortega laulis kaasa teiste hulgas Elina Netšajeva, kelle esituses kuulis Eesti eurolugu „La Forza”.

Laste Eurovisioon juhatas sisse õhtuse „Suudleva Tartu” kontsertetenduse. Enam kui 300 Tartumaa noore esituses sai näha läbilõiget nii Eesti kui ka teiste riikide Eurovisiooni hittidest.

„Iga noor artist esitas laval ühe riigi armastatud Eurovisiooni loo,” rääkis Elina Netšajeva. „Nägime laval sirgumas palju noori talente, keda ootab ees väga põnev tulevik,” lisas ta.

Shaté tantsukooli juhataja Krõõt Kiviste sõnul kandsid esinejad efektseid kostüüme, mis olid valmistatud jätkusuutlikkust silmas pidades. „Kontserdiks polnud midagi ekstra juurde toodetud ega õmmeldud, vaid riided olid kombineeritud olemasolevatest kostüümidest ja kodustest asjadest. Sellegi poolest nägid kostüümid välja värsked ja efektsed,“ rääkis Kiviste.

Lisaks tõi Kiviste välja, et professionaalse produktsiooniga kontsertetendus andis noortele talentidele hoopis uutmoodi kogemuse. „Laulu- ja tantsuoskus arendab noortes ka ettevõtlikkust, julgust, loovust, sotsiaalseid oskusi ja kohusetunnet. Just need on ühed ellujäämise kunstid, mis aitavad noorel olla elus õnnelikum ja edukam,“ sõnas tantsukooli juhataja. 

 

Viimati muudetud 20.05.2024