Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERM ja ERMi näitused liiguvad ligipääsetavuse suunal

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

22. mai 2023 / Maikuu kolmas kolmapäev on ülemaailmne ligipääsetavuse teadlikkuse päev. Eesti Rahva Muuseum tähistab seda kahe näituse tutvustamisega nägemispuudega ja liikumispuudega inimestele.

Kolmapäeval, 24. mail tutvustab Eesti Rahva Muuseum näituseid "Õige keha, vale keha?" ja "Sõnumid kolmnurgas. Näitus Eesti XX sajandi suveniirrätikutest". Mõlema näituse jaoks on olemas kirjeldustõlked. Suveniirrätikute näituse tarbeks on valminud mahupaberist temaatiliste rätikute mustrid ja reljeefsed originaalrätikud.

24. mail kell 14 on plaanis ERMi direktori Kertu Saksa ja näituste kuraatorite tervitused, gruppides näituste külastused koos giididega ja muljete vahetus. ERMi muuseumipedagoogid viivad tutvustamisel läbi tuurid vaegnägijatele ning nende saatjatele.

Eesti Rahva Muuseumil on valminud ka muuseumisse saabumist ja liikumisvõimalusi muuseumis tutvustavad juhised nii tekstina kui helifailidena, mis on kättesaadavad kodulehel: www.erm.ee/et/content/erivajadusega-kulastajale 

Ülemaailmne ligipääsetavuse teadlikkuse päev on pühendatud kaasavale disainile ja ühiskonnale loomisele, mis tagaks kõigile võrdsed võimalused igapäevaelus osalemiseks.

Lisainfot 24. mai sündmuse kohta annab Kadi Haamer: [email protected], telefon 736 3028

Viimati muudetud 22.05.2023