Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERM ootab isadepäeval peresid muuseumisse santima ja õudusjutte kuulama

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

7. november 2023 / Selle sügise kolmandal ERMi perepäeval, 12. novembril kl 12-15 keskendutakse santimiskombestikule ja hingekuu salapärale.

„Sombune november, mida rahvakalendris tuntakse ka hingedekuuna, on täis müstikat ja salapära. Vanasti arvati, et just sel ajal liiguvad ringi esivenemate vaimud. Lisaks jooksid tarest tarre mardi- ja kadrisandid, kes tõid vilja-, karja- ja pereõnne. Sel pühapäeval vaatamegi, millist kuju võivad võtta hingedekuu tavad ja kombed täna,“ ütles ERMi hariduskeskuse juhataja Kaari Siemer.

Perepäeva programm:

  • Kell 12 ja 13  kõhedust-tekitavad hirmu- ja õudusjutud hauatagusest elust ja painetest (NB! Ei sobi mudilastele! Jutte esitavad hämaras näitusesaalis kaks Jakobi Mäe teatristuudio vilistlast.)
  • Kell 12.30 santimiskombestiku õpituba
  • Kell 13.30 ekskursioon lastele näitusel „Õige keha, vale keha?“
  • Kell 14 mardi- ja kadrijooks muuseumis

Perepäev toimub näitustel „Õige keha, vale keha?“ ja „Nelja jalaga maa peal. Eesti talutool“.


ERM ootab peresid muuseumisse võimalusel kostümeeritult ja kutsub üles oma elamusest ühismeedias pilte jagama teemaviitega #peregaERMis.

Lisainfo: https://www.erm.ee/et/perepaev-santimine%26salapara?t=12:00&m=12.%20November

ERMi perepäeval ajavahemikus kl 10-15 kehtib 50%line soodustus kogu maja piletitele (perepilet 14€, üksikkülastaja 7€ ja sooduspilet 5€), millega saab osaleda ka perepäeva programmis.

Viimati muudetud 07.11.2023