Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERM ootab kultuuripärandi uurijate taotlusi Ilmari Mannineni stipendiumile

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

13. september 2023 / Eesti Rahvuskultuuri Fondi kodulehel saab esitada taotlusi Ilmari Mannineni stipendiumile. Toetusega tunnustatakse kultuuriteaduste erialade üliõpilasi ja teadlasi, kes panustavad rahvakultuuri uurimisse ja ERMi arengusse.

Stipendium antakse välja Eesti Rahvuskultuuri Fondis asuva Camilla ja Leo Kuus’e allfondist. Taotlused esitatakse läbivaatamiseks fondi halduskogule. Jagamisele tuleb 500 eurot.

Taotlusi saab esitada Eesti Rahvuskultuuri fondi kodulehel kuni 15. oktoobrini: www.erkf.ee/allfondid/camilla-ja-leo-kuus-e-fond

Stipendium on saanud nime etnograafi ja Tartu Ülikooli professori dr Ilmari Mannineni järgi, kes oli ERMi esimene koosseisuline direktor aastatel 1922–1928.

Camilla ja Leo Kuus’e fond asutati 2007. aastal Eesti Rahva Muuseumi poolt Camilla Kuus’e avanenud testamendi alusel saadud vahenditest. Allfondi eesmärgiks on toetada rahvusmuuseumi tegevust ning kultuuriteaduste erialade üliõpilaste ja teadlaste uurimistööd eesti kultuuri ja rahvakultuuri valdkonnas.

Viimati muudetud 13.09.2023