Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERMis saab vaadata ja tantsida pärimustantse

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

ERM tantsib Foto: Arp Karm

24. november 2023 / Sel pühapäeval, 26. novembril algusega kl 12 ootab Eesti Rahva Muuseum koos EMÜ rahvatantsuansambliga Tarbatu kõiki huvilisi tantsukontserdile „ERM tantsib“. Sel korral on ERMis külas Tallinna huvikeskuse Kullo tantsuansambel Sõleke ja rahvakunstiselts Leigarid. Osalemine tasuta!

„Koorimuusika ning rahvatantsu ürituste sarjade korraldamisega oleme soovinud hoida rahvakultuuri nii ERMile kui ka publikule lähedal. Usun, et sel moel anname muuseumina oma täiendava panuse nii laulu- ja tantsupärimuse kui ka laulu- ja tantsupidude traditsiooni püsimisse,“ ütles ERMi programmijuht Maarika Pokinen.

„ERM tantsib“ on jätk laulupeo 150. sünnipäeva puhul 2018. aastal toimunud „ERM heliseb“ kontsertsarjale, kus ERMi silla-alal kõlas koorimuusika enam kui 50 koori esituses. Tantsukontserte „ERM tantsib“ on eest vedanud EMÜ rahvatantsuansambel Tarbatu, kelle kutsel on aasta jooksul ERMis külas käinud üle 20 tantsukollektiivi. 

Järjekorras kaheksandal „ERM tantsib“ kontserdil sel pühapäeval tuleb ERMi silla-alal (A-sissepääs) ettekandele ligi 15 tantsu. Lisaks tutvustab Tarbatu kunstiline juht Jaanus Randma huvilistele pärimustantse ja räägib nende sünniloost. Soovi korral saab ka publik tantse järele proovida.

Lisainfo ERMi kodulehel: www.erm.ee/et/events/erm-tantsib-8

Pokineni sõnul on ERMil plaan uuel aastal ka rahvapilliansambleid muuseumisse esinema kutsuda. „Rõõmustaksime, kui 2025. aastal toimuvaks üldlaulu- ja tantsu- ning rahvamuusikapeoks oleks ka ERMis ühiselt järele proovitud tantsusammud ning kõlanud nii koori- kui ka rahvapillimuusika,“ lisas Pokinen.

Eesti Rahva Muuseum on „ERM tantsib“ sarja eest esitatud Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi tänavuse aastapreemia „Aasta sõber 2023“ nominendiks. Laureaadid kuulutatakse välja 3. detsembril.

Viimati muudetud 24.11.2023