Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
27°
27°

Error Tantsukooli juubeliprojekt põimib omavahel liikumise linnaruumis ja laval

Error Tantsukooli pressiteade

Error Tantsukool

26. mai 2022 / Error Tantsukooli 20+1 juubeliprojekti raames etendub Vanemuise teatris 28. mail tantsuline lavastus “Üle Tartu Vinski”, mis seob nutikate videolahenduste näol tantsulised lahendused  linnaruumis ja tantsijad laval.

Tartu ühe vanima tantsukooli 20.  juubeli projekt, mis lükkus koroona tõttu aasta võrra edasi, on tavapärase kontserdi asemel lahendatud tartulikus, veidi kiiksuga võtmes. See tähendab, et lisaks kõikidele tantsukooli gruppidele, kes astuvad 28. mail kell 18.00 Vanemuise suure teatri lavale selle hooaja tantsukavadega, kohtuvad vaatajad ka tantsukooli sünnipäevale juhuslikult sattunud vahva poisikese Vinskiga, kes jutustab läbi lavaliste kohtumiste ning põnevate videolahenduste lugusid tantsukooli ajaloost ja oma kodulinna Tartu erinevatest paikadest. Sünnipäevale kohaselt on varuks ka paar üllatust.

Peale juubelietendust saab iga soovija Vinski maalitud lood seiklusliku retkena läbi käia ning kogeda linnaruumi läbi tantsukunsti prisma. Erinevatesse paikadesse üle Tartu on paigutatud QR-koodiga kleepsud, millest igaüks avab just sellesse paika loodud tantsulise videolavastuse. Legend iseloomulike paikade üles leidmiseks on üleval Error Tantsukooli kodulehel.

Error Tantsukool on tantsijaid koolitanud aastast 2001. Tantsukooli eesmärk on anda laiapõhjalist tantsuharidust ja tuua tantsijas välja tema isikupära. Hetkel omandab koolis tantsuharidust ligikaudu 200 õpilast vanusevahemikus 3-50. Tantsukool on 10 aastat koolitanud ka meestantsijaid ja nii on tantsukoolis linna kõige suurem poiste kogukond. 

Lisainfo:

Elise Nora Pruun, 5815 6209
Koduleht https://errorstuudio.ee/linnaruum/

Viimati muudetud 26.05.2022