Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Esietendus Jaanika Tammaru rännaklavastus LÄBI LINNA: Supilinn

Prothemus MTÜ pressiteade

Esietendus Jaanika Tammaru rännaklavastus LÄBI LINNA: Supilinn Foto: Rasmus Kull

3. juuni 2022 / Tartus jõudis eile õhtul publiku ette Jaanika Tammaru lavastus LÄBI LINNA: Supilinn. Etendustest saab osa kuni 11. juunini seitsmel õhtul.

Lavastus põhineb supilinlastelt kogutud lugudel. "Näeme Supilinnale omaseid arhetüüpe tegutsemas tänavatel, hoovides ja aedades," kirjeldas LÄBI LINNA: Supilinn ideeline eestvedaja ja lavastaja Jaanika Tammaru. "Siin on loomevilju ja köögivilju," naljatles Tammaru.

"Samas on juhuslikkuse element, päris elu juurde põimumist," sõnas Tammaru, tuues näiteks, et hoogsa stseeniga Herne tänaval on viimastel läbimängudel liitunud aina enam kohalikke lapsi. "Nad tulevad, võtavad rolli, astuvad dialoogi!".

Etendustel Supilinnas teeb kaasa enam kui poolsada näitlejat, vabatahtlikku ja kohalikku.

Lavastuse materjal on kogutud praeguste ja kunagiste supilinlaste käes. Dramaturg Kaija M Kalveti käe all on sealt välja sõelutud korduvad lood ja elemendid, mis Supilinnast Supilinna teevad. Samuti on üheks loomise lähtematerjaliks olnud ruum ise ehk Supilinna tänavad, aiad ja hoovid ning salasopid.

Rändama tulnud publik saab tutvuda Supilinna ajaloo, ulakuse ja poeesiaga. Samas saavad ka pikaaegsed supilinlased näha oma kodukanti uue pilguga. Supilinlane Heleri All, kes samuti lugusid jagas, tõi välja kodukandi erilise atmosfääri, mida ta mujal tundnud ei ole. "Supilinnas on tõeline kodu tunne. Elu nagu hernes!”

Rännaklavastust LÄBI LINNA: Supilinn näeb Tartus seitsmel õhtul 2.-11. juunil. Igal õhtul on neli algusaega: kell 17.55, 18.25, 18.55 ja 19.25. Rännak algab laevasõiduga, mis asub teele Naiivi (Vabaduse pst 5, Tartu) taga olevalt kailt. Rännakul liigutakse läbi aedade, tänavate ja hoovide. Korraldajad soovitavad riietuda ilmastikukindlalt. Etendus kestab kokku poolteist tundi. 

LÄBI LINNA alustas oma füüsilis-visuaalset-sotsiaalset eksperimenti Karlovast (2021). Järgmisel aastal võetakse ette Ülejõe (2023). Kultuuripealinn Tartu 2024 programmi raames jõutakse Annelinna (2024). 

Viimati muudetud 03.06.2022