Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Esmaspäeval avatakse põhjalikult uuendatud Maarjamõisa lasteaed

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lasteaia eskiis

25. jaanuar / Esmaspäeval, 28. jaanuaril avatakse pärast põhjalikku rekonstrueerimist Maarjamõisa lasteaiahoone.

Hoones rekonstrueeriti kõik tehnosüsteemid ja rajati kogu maja hõlmav ventilatsioonisüsteem, soojustati välisfassaad ja sokkel, kõik ruumid said uue viimistluse. Laste kasutuses on nüüd tänapäevase kujunduse ja hea sisekliimaga lasteaiaruumid.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul oli energiatõhusust silmas pidades otstarbekas ligi poole sajandi vanune hoone terviklikult rekonstrueerida. „See oli linnale küll suur investeering, kuid hoone terviklik rekonstrueerimine annab meile pikemas perspektiivis suurema majandusliku kokkuhoiu ja energiasäästu kui osade kaupa remont," ütles Klaas. Ta lisas, et suvel alustab linn Pääsupesa lasteaiahoone täisrekonstrueerimist.

Maarjamõisa lasteaia rekonstrueerimiseks saadi toetust Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu Euroopa Liidu heitmekaubanduse tulu meetmest, millega toetatakse lasteaiahoonete energiatõhusaks muutmist. Samast meetmest tuleb toetus ka Pääsupesa lasteaia remondiks.

Maarjamõisa lasteaia terviklik rekonstrueerimine läks maksma ligi 2,8 miljonit eurot, millest KIKi toetus oli 429 550 eurot. Ehitustööd tegi PVH EHITUS OÜ ning ehitusprojekti koostas Projektid32 OÜ.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 25.01.2019