Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Esmaspäevast, 3. maist jätkuvad eakate kõnniringid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eakad kõndimas Foto: Riin Saaremõts

28. aprill 2021 / Tartu eakate kõnniringid jätkuvad järgmisest esmaspäevast koos MTÜ Jututaja noortega, kellega kõndijail on võimalus suhelda.

Eelmisel aastal ellu kutsutud eakate kõnniringid on osutunud sedavõrd populaarseks, et neid plaanitakse jätkata südasuveni.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul mõeldakse pidevalt uusi nippe, kuidas kõnniringe eakate jaoks veelgi huvitavamaks teha. „Soovime, et kõnniringid aitaksid lisaks füüsilise tervise tugevdamisele veelgi paremini ka vaimu eest hoolt kanda. Kindlasti toetavad seda eesmärki MTÜ Jututaja toredad noored, kellega on kõnniringidel võimalik põnevaid maailma asju arutada,“ sõnas abilinnapea Lees.

Märtsist hakkasid kõnniringe osaliselt juhtima Jututaja noored ehk jututajad. Mittetulundusühing Jututaja on seadnud endale eesmärgiks ehitada silda noorte ja vanade vahel ning tuua eakate ellu positiivseid elamusi läbi kohtumiste ja telefonisuhtluse (vt www.jututaja.ee). Esialgu lähevad noored rajale teisipäeviti, kolmapäeviti ja reedeti ning esimestena liituvad eakate kõnniringidega jututajad Ester ja Rasmus.  

Kõnniringidele võivad tulla ka nooremad inimesed, kes tunnevad puudust suhtlemisest. Arvestama peab vaid sellega, et kõndimise tempo valitakse eakate järgi.

Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond hakkas eakatele kõnniringe korraldama eelmise aasta lõpus. Kõnniringid on osalejatele tasuta ja toimuvad vastavalt graafikule kõikidel tööpäevadel kuni 22. juunini. Rajad on ligi 3-4 km pikad ja kõnnitempo on pigem aeglasem. Osalejad saavad maskid ning kõnnirajale tulles palutakse riietuda vastavalt ilmale. Kõndijaid saadavad kaks rajasaatjat.

Kõnniringide graafik kuni 22. juunini:
E  kesklinn kell 9.30 - algus ja lõpp Peeter Põllu platsil (Tartu Oskar Lutsu nimelise raamatukogu juures)
T  Veeriku kell 9.30 - algus ja lõpp Tartu Ülikooli Chemicumi ees (Ravila 14A)
K  Ülejõe kell 9.30 - algus ja lõpp Tartu Seikluspargi ees (Narva maantee 126b)   
N  Annelinn kell 9.30 - algus ja lõpp Annelinna raamatukogu ees (Kaunase puiestee 23)
R  Ropka kell 9.30 - algus ja lõpp kohviku Paviljon ees (Võru tn 158)

Lisainfo: abilinnapea Mihkel Lees, tel 7361 210, 5564 1996;  tervisespetsialist Riin Saaremõts, tel 7361 322, 5309 9138.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 28.04.2021