Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ETAGi õpilaste teadusfestivali suur juubel toimub 9.–10. aprillil Tartus

Eesti Teadusagentuuri pressiteade

ETAGi õpilaste teadusfestival

5. märts 2024 / Eesti Teadusagentuur kutsub kõiki teadushuvilisi osalema igakevadisel suursündmusel, õpilaste teadusfestivalil, mis sel aastal tähistab AHHAA teaduskeskuses enda suurejoonelist 10. aasta juubelit.

Ürituse oluline osa on õpilaste teadustööde riikliku konkursi teine voor, mille raames toimub kuni 100 parima õpilase uurimistöö esitlemine. See kulmineerub teisel päeval parimate tööde auhinnagalaga, kus antakse üle riiklikud preemiad ja partnerite eriauhinnad. Üles astuvad ka noorimad teadlased ehk algkooliõpilased, kes tutvustavad oma uurimusi.

Samuti saavad festivali külastajad nautida mitmekülgseid teadusteatri etendusi, osaleda inspireerivatel ettekannetel, lustida AHHAA teaduskeskuse eksponaatidele ja tutvuda messialal teaduse populariseerijatega igast Eestimaa nurgast.

„Selle festivaliga tähistame teadust ja ennekõike noori teaduses. See on ideaalne viis, kuidas anda noortele uus nägemus eri viisidest, kuidas uurimistööd teha saab. Uurimistöö tegemine peab olema lõbus, millegi endale siiralt huvi pakkuva avamine, ja festivali üks eesmärk ongi aidata noortel seda suunda väljastpoolt kasti leida ning anda suuniseid selle teostamiseks,“ ütles ETAGi juhatuse esimees Anu Noorma.

Noorte uudishimu, leidlikkust ja pealehakkamist väärtustatakse tema sõnul Eestis palju. Seda ilmestab ka muljetavaldav kohalolu tänavusel festivali messialal, kus on kohal: Eesti Lennuakadeemia, Solaride, Eesti Tervisemuuseum, Pernova Hariduskeskus, OÜ Merkuur, Tallinna Tehnikaülikooli tehnoloogiakool, Eesti Maaülikool, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu loodusmaja, MTÜ Robootika, Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutus, Rakett 69 teadusstuudiod, Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut, Tartu Ülikooli observatoorium, Tartu Ülikooli teaduskool.

Sel aastal antakse samuti välja hulk eripreemiaid, mida jagavad: Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Eesti Maaülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikool, Tartu Ülikooli teaduskool, Tartu Ülikooli observatoorium, Eesti Keele Instituut, AS Metrosert, portaal Eesti Geoloog, SA Teaduskeskus AHHAA, OÜ Praktikal Education, Integratsiooni Sihtasutus, Eesti Kirjandusmuuseum, Regionaal- ja Põllumajandusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Kliimaministeerium, Kaitseministeerium.

Praktiline info

  • Kõikidele eelregistreeritud kooligruppidele (grupis vähemalt 12 inimest) on festivali külastamine tasuta. Registreerimine on avatud kuni 8. aprillini kuni kell 12 aadressil: https://calendly.com/ahhaa/etag-i-kooligruppide-registreerimine.
  • Kooligrupid saavad endale soovi korral registreerides soetada planetaariumi pääsme hinnaga viis eurot külastaja kohta.
  • Teised teadusfestivali huvilised saavad soetada AHHAA teaduskeskuse pileti soodushinnaga seitse eurot ja planetaariumi pileti hinnaga kuus eurot.
  • Oluline on teada, et kui peaks juhtuma, et AHHAA teaduskeskuse mahutavuse piir on saavutatud, siis rohkem külastajaid kahjuks vastu võtta ei saa.
  • Seoses teadustööde eksponeerimisega võib ligipääs osadele AHHAA teaduskeskuse eksponaatidele olla piiratud.

Loe lähemalt ETAGi õpilaste teadusfestivali kodulehelt: https://miks.ee/teadusfestival.

Viimati muudetud 05.03.2024