Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Filmi- ja mängutööstuse sünergiast tekivad uued ettevõtted

Tartu Loomemajanduskeskuse ja Tartu Teaduspargi pressiteade

3. november 2020 / Tartu Teaduspark koostöös Tartu Loomemajanduskeskusega avas Baltic Explorers projekti toel mänguarendajatele ja filmitööstusele suunatud inkubatsiooniprogrammi arenduspäevaga, programm kulmineerub demopäevaga jaanuaris 2021.

Tugevamad meeskonnad saavad osaleda suurte rahvusvaheliste mängutööstuse valdkonna messide ühisdelegatsioonides koos Soome, Rootsi ja Läti meeskondadega. 2021. aastal on plaanis osaleda kolmel suurel messil: Game Developers Conference (San Franciscos), G-Star (Lõuna-Koreas) ja Tokyo Game Show (Jaapanis).

Inkubatsiooniprogrammiga liitusid sel korral kolm filmitaustaga meeskonda: MaruVR Production, Revolver Film OÜ, Tartu Multifilm.

Arenduspäeval said meeskonnad tutvuda mentoritega, kelleks on investornõustaja Kevin Chavane, mänguarendaja Edvin Aedma, stsenarist Julia Idlis, turundusspetsialist Annika Oper. Peale  lõunat toimus kõigile Lean Canvas töötuba, mida vedas Taavi Tamm.

"Sel korral on kõik meie inkubatsiooniprogrammiga liitunud meeskonnad filmitööstuse taustaga mänguarendajad. Otsime neile mentorid, kes aitaksid neid oma plaanide elluviimisel ja kaasame selleks ka oma partnereid Skandinaaviamaadest," ütles Tartu Teaduspargi inkubatsioonijuht Hanna-Liis Remmelg.

Tartu Loomemajanduskeskuse ja Tartu Filmifondi juht Kristiina Reidolv: “Suur rõõm on teha koostööd ka novembris toimuva Pimedate Ööde Filmifestivaliga - ühelt poolt korraldame mänguarendajatele PÖFF Industry @ Tallinn and Baltic Event raames VR stsenaariumi kirjutamise virtuaalse töötoa ning teisalt saavad meie inkubatsiooniprogrammi kuuluvad tiimid osaleda PÖFFi filmiturul, et täiendada oma teadmisi nii filmi- kui mängutööstuse hetkeseisust ja arengusuundadest.”

Valdkonna tehniline kompetents ning kogemus jõuab osalejateni koostöös Tartus tegutseva APT Game Generatori, Tartu Filmifondi ja Baltic Explorers projekti rahvusvaheliste partneritega. Osalejad saavad ligipääsu mentorvõrgustikule, osalemisvõimaluse rahvusvahelistel üritustel ja töötubades.

Lisainfo:
Henri Hanson
Baltic Explorers projektijuht
SA Tartu Teaduspark
[email protected]

Viimati muudetud 03.11.2020