Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Fotod: Avati Lodjakoja hoonete kompleks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Lodjakoja avamine Foto: Ove Maidla

26. august / Esmaspäeval, 24. augustil avati pidulikult Lodjakoja vastvalminud hoonete kompleks. Külastajaid oodatakse Lodjakotta oktoobrist.

Lodjakoja ligi 1,4 hektari suurusel territooriumil asub kolm hoonet. Ajalooliste laevade ehitamiseks mõeldud peahoone hakkab tegutsema teemapargi, muuseumi, näitusepaiga ja vanade puidust laevade ehituse keskusena. Hoones on laevade ehitushall, sepikoda, puusepatöökoda, ekspositsiooni- ja seminariruum ning kohvik. Lisaks on kinnistul vetelpäästehoone ning varjualune laevade-paatide talviseks hoiustamiseks. 

Lodjakoda hakkab haldama MTÜ Emajõe Lodjaselts, kelle kasutusse antakse kompleks kümneks aastaks üüriga 1200 eurot aastas. Lõplikult sisustatakse kompleks oktoobris ning siis avatakse see ka külastajatele.

Lodjakoja ehitust kaasrahastati ligi 797 000 euro ulatuses Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 projekti "Common Peipsi 2" vahenditest.

ESTRUS_Crossborder_logo.jpg

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 08.01.2021