Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Galerii Pallases avatakse Agnes Müürsepa ja Luisa Greta Vilo ühisnäitus "Udu pale"

Galerii Pallas pressiteade

Udu pale. Luisa Greta Vilo, Agnes Müürsepp, 2024

12. veebruar 2024 / Neljapäeval, 15. veebruaril kell 17.30 avatakse galeriis Pallas Kõrgema Kunstikooli Pallas vilistlaste Agnes Müürsepa ja Luisa Greta Vilo ühisnäitus “Udu pale”.

Näitus on kahe fotokunstniku enesereflektiivse ja sisekaemusliku loomisprotsessi tulemus. Väljapaneku peamine eesmärk ei ole niivõrd eksponeerida valmis teoseid, vaid pigem tuua esile fragmendid tööprotsessist, mis kajastavad kunstnikuks olemise erinevaid aspekte nagu vabaduse otsing, piiride kompamine, petturi sündroom ja perfektsionismiga maadlemine. 

Näitust kokku pannes võtsid kunstnikud endale ülesandeks kajastada vabas vormis oma mõtteid ja tundeid märkmikusse. Üsna kiirelt koorusid välja ühised puutepunktid nii muredes kui ka unistustes: 

“Me mõlemad oleme tundnud, kuidas fotograafia võib olla kohati üksik ja liigselt individuaalne protsess. Tahtsime kogeda, kas ja kuidas saab jagada kahekesi kohta nii-öelda kaamera taga. Mõlema eesmärk oli lahti murda endale peale seatud ootustest ja samas leida oma loomingus uusi väljundeid. Leidsime, et on igati kasulik kirjutada kõik oma hirmud ja kahtlused välja, selleks et saada nendest ebakindluse kollidest jagu. Paberil muutuvad nad kuidagi jaburateks ja väikesteks. Vastumürgiks kujunes eheduse prioritiseerimine. Kui see, mis teed, tuleb südamest, siis on kõik hästi.” 

Näitus jääb avatuks 16. märtsini. 

Viimati muudetud 12.02.2024