Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

GALERII: Rokkorkester koos Lenna, Redeli ja Zetodega valmistuvad tooma pealinna Põlvasse

Tartu 2024 pressiteade

Rokkorkester koos Lenna, Redeli ja Zetodega valmistuvad tooma pealinna Põlvasse Foto: Maanus Kullamaa

15. märts 2023 / Mitmed Eesti artistid harjutasid esimest korda värske ühisloomingu kokkumängu, et esitleda reedel "Pealinna peol" Põlvas Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi.

Tartu 2024 esitleb reedel, 17. märtsil tasuta vabaõhupeol Põlvas kultuuripealinna sündmusi, mis tuleval aastal Lõuna-Eestis publikuni jõuavad. Programmi tutvustamisel astub lavale esimest korda ühes koosseisus rokkorkester Karmid Torud solistidega Triinu Orm ja Meelis "Hainz" Hainsoo, Lenna ning Indrek Vaheoja ja Kristjan Oden ehk ansambel Redel.

Uuele kooslusele on spetsiaalselt seaded kirjutanud Karmide Torude dirigent Peeter Änilane. "Lennale kirjutasin koos rokkorkestriga traditsioonilised seaded. Redeli suurde bändi põimimine oli paras väljakutse, sest ansambli eripära väljendub just tekstis ja rütmis," rääkis Änilane.

Kõige keerukam, kuid huvitavam oli Änilase sõnul see, kuidas panna Redel peamiselt ilma meloodiata sõnad puhk- ja löökpillidega kõlama.

"Sain Karmide Torudega proovis Änilase käest isegi pragada, kui ma liiga palju viisi pidasin – ta tahtis, et ma veel rohkem kisaksin!" ütles ansambli Redel solist Indrek Vaheoja. "Meeleolu oli proovis ülev ja oodata on karmi pidu, mida Põlva pole aastaid näinud," jätkas ta.

Programmi esitlusel soojendab publikut Hersonist Eestisse liikunud Ukraina DJ Putrik ning lõpukontserdi annab folkrokkansambel Zetod eesotsas Jalmar Vabarnaga. Põlva kultuurikeskuse hoonet kasutab lõuendina valguskunstnik Rene Liivamägi, kes katab üheks ööks Põlva tuntuima maamärgi valgusinstallatsiooniga.

Lisaks avatakse Põlva kultuurikeskuses Toomas Kuusingu graafika- ja maalinäitus "Harilikud maailmad". Õuealal pakub silmailu installatsioon, mis tutvustab 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programmi Lõuna-Eestis. Kohapeal on avatud ühepäevakohvikud ja -baarid. Pealinna pidu on kõigile tasuta.

GALERII (Maanus Kullamaa)

Lisainfo: Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, [email protected], +372 5817 4399

Viimati muudetud 15.03.2023