Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Härma õpetajad on läbi aegade olnud viljakad õppekirjanduse koostajad

Miina Härma Gümnaasiumi pressiteade

9. veebruar 2017 / Miina Härma Gümnaasiumis on avatud näitus kooli õpetajate koostatud õppematerjalidest, mis on oluliselt mõjutanud õpetamismetoodikaid kogu Eestis.

Kooli 110-aastase ajaloo jooksul on selliseid õpetajaid olnud ligi 50, kes on metoodiliselt suunanud ja mõjutanud Eesti kooliharidust. Peeter Põllu üldpedagoogilisi seisukohti tsiteeritakse tänapäevalgi, kuid silmapaistvaid pedagooge on teisigi. Nii leiame näituselt näiteks loodusteaduste valdkonnast kooli algusaegadel õpetajana töötanud Jaan Sarve matemaatika ja füüsika õpikud. Jaan Sarv töötas välja muuhulgas eestikeelset teadusterminoloogiat tolleaegse venekeelse hariduse tingimustes, mis hiljem võimaldas tal rahvusülikooli matemaatikaprofessorina neid aineid eesti keeles ka kõrghariduse tasemel õpetada. Viljakad õpikute autorid olid kooli esimestel kümnenditel ka ajalooõpetaja ja naisliikumise eestvedaja Emma Asson ning kirjandus- ja haridustegelane Mihkel Kampmaa.

9. veebruaril, helilooja Miina Härma sünniaastapäeval avatud näitusel on eksponeeritud ka Miina Härma, Salme Masso, Hillar Palametsa, Jüri Vene, Lia Paaveri, Tiiu-Mai Lokko jt Härma koolis õpetajatena töötanute koostatud õppematerjale.

Silmapaistvaid metoodikuid ning õpikute, töövihikute ja muude õppematerjalide koostajaid on näitusel esindatud kõigist koolielu valdkondadest. Praegu koolis töötavatest õpetajatest on viimase paari aasta jooksul üleriigiliselt kasutatavaid õpikuid ja töövihikuid koostanud emakeele ja kirjanduse õpetaja Ivika Hein, füüsika ja keemia õpetajad Erkki Tempel ja Riina Murulaid, ajalooõpetajad Terje Hallik, Piret Tänav, Urma Linnus ja Ene Tannberg. Paljud praegused Härma õpetajad on olnud õppematerjalide retsensendid ja õpikute metoodiliste osade koostajad (inglise keele õpetajad Erika Puusemp ja Reet Noorlaid, matemaatikaõpetajad Tiiu Sasi ja Eve Kukemelk, loodusainete õpetajad Maiu Kaljuorg ja Karin Kannerma, käsitööõpetaja Marje Peedisson ja muusikaõpetaja Kadri Leppoja).  

Näituse on koostanud MHG raamatukoguhoidja Helgi Rootslane. Näitus avati 9. veebruaril koolimaja kolmandal korrusel ja see jääb avatuks märtsi lõpuni. Täiendavaid materjale võib näitusele lisanduda veelgi, mitmed õpikud-töövihikud on hetkel töös.

 

Täiendav info Ene Tannberg, tel 53365447

Viimati muudetud 09.02.2017