Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

„Harmonia Universitatise“ teisel kontserdil kõlab Sten Lassmanni klaverimuusika

Tartu Ülikooli pressiteade

Sten Lassmanni klaverimuusika kontsert

26. veebruar 2024 / 29. veebruaril kell 18 toimub Tartu Ülikooli aulas Sten Lassmanni klaverikontsert „Kodumaised viisid“.

Tunnustatud pianist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveri vanemlektor Sten Lassmann pühendab erilise kontsertõhtu Heino Elleri legendaarsele klaveriloomingule. Kontserdiga tähistab ta oma pikaajalist loomingulist tööd ning esitleb Elleri muusika terviksalvestist, mille viimane plaat ilmus möödunud aastal. Lassmannile on projekt väga tähendusrikas. ,,Elleri terviksalvestis on minu jaoks korraga nii suurim loominguline eneseteostus, kunstiteaduslik uurimus kui ka kultuuriline missioon,“ ütles ta. 2024. aastal pärjati Lassmann albumi „Heino Eller. Complete Piano Music, Volume Nine“ eest Eesti muusikaauhinnaga aasta klassikaalbumi kategoorias.

Kontserdil toob Lassmann kuulajateni koondportree Elleri klaveriloomingust, kavas on esindatud kõik helilooja olulisimad stiilisuunad ja žanrid. Lassmannile teeb suurt rõõmu võimalus esineda ülikooli lummavas aulas. „Tartu Ülikool on mulle lähedane ka isiklikus mõttes. Minu vanaisa Aadu Loog oli Tartu Ülikooli bioloogia-geograafiateaduskonna pikaaegne dekaan ning veetsin lapsepõlves palju aega nii botaanikaaias kui ka teaduskonna hoones Vanemuise tänaval,“ rääkis ta.

Heino Elleri klaverilooming on Eduard Tubina sümfooniate ja Mart Saare koorilaulude kõrval tähtsaim osa rahvusliku helikunsti varamus. Tunnustatud ja armastatud Eller kirjutas klaverimuusikat terve elu ning tänapäeval on temast saanud mitme heliloojate põlvkonna vaimne isa. Tema helikeel on rikas ja eestilik. Selle hulka kuuluvad näiteks klassikalise muusika hinnatud sümbolteosed „Kodumaine viis“ ja „Kellad“.

Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ sündis Tartu Ülikooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös ning selle eesmärk on pakkuda õpilastele, üliõpilastele ja kõikidele teistele huvilistele kauneid muusikaelamusi väärikas Tartu Ülikooli aulas. Pileti 29. veebruari kontserdile saab soetada Piletikeskusest. Kooliõpilased ja üliõpilased saavad pileti alla laadida tasuta. 

Viimati muudetud 26.02.2024