Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Iduettevõtete nädala programm laieneb esmakordselt Tartusse

Startup Estonia, KredEx

7. november 2019 / Järgmisel nädalal stardib Eesti iduettevõtete nädal Startup Week Tallinn, mille programm laieneb esmakordselt ka Tartusse, et tutvustada Eesti idusektori pakutavaid võimalusi.

Startup Estonia juhi Maarika Truu sõnul loovad Eesti iduettevõtted väärtust nii majandusele kui ka ühiskonnale laiemalt ning selleks, et teha edukat rahvusvahelist äri või töötada mainekas ettevõttes ei pea enam kolima pealinna. “Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt, paindlike töövormide levik ja ka karm konkurents ettevõtete vahel tööjõu pärast laiendavad oluliselt regionaalsete keskuste võimalusi saada idusektori kasvust ja võimalustest kasu,” sõnas Truu.

Iduettevõtted panustavad järjest rohkem Eesti majandusse, pakkudes täna tööd umbes 5000 inimesele ja makstes üle 60 miljoni euro tööjõumakse aastas. “On väga oluline, et me aitaks Eesti ettevõtteid üles ehitada, arendada ja viia globaalsetele turgudele sõltumata sellest, kus Eestimaa nurgas need asuvad,” lisas Truu.

Startup Estonia korraldab Startup Week Tallinn festivali koostöös vabatahtlikega neljandat aastat järjest ning esmakordselt laieneb selle programm ka väljapoole pealinna, et tuua ettevõtlikku mõttelaadi ja inspiratsiooni ka regionaalsetesse keskustesse. Tartus toimub iduettevõtete nädala raames 11.-16. novembrini viis sündmust.

Noortekeskus SPARK Makerlab korraldab esmaspäeval, 11. novembril Rube Goldberg’i masina leiutamise töötoa noortele vanuses 14+. Teisipäeval, 12. novembril korraldab Tartu Teaduspark enesearengu töötoa, mida veab psühholoog ja enesearengu treener Jorgen Matsi, kes töötab täna Eesti ühes edukaimas iduettevõttes Pipedrive. Elisa UP meeskond korraldab teisipäeval praktilise töötoa, kus huvilistele jagatakse näpunäiteid nii ideede valideerimiseks, klientide otsimiseks kui ka esimeste investorite kaasamiseks.

Kolmapäeval, 13. novembril toimub Tartu Teaduspargi eestvedamisel digitaalse turunduse ja reklaami töötuba, mida veab Convertali partner Taavi Raidma. Advokaadibüroo NJORD korraldab kolmapäeval unikaalse kahetunnise silmast silma arutelu iduettevõtjate ja mentorite vahel, kus osalejad saavad vastused kõikidele küsimustele erinevate valdkondade tipptegijatelt.

Startup Week on maailma üks suurimaid startup-kogukonna festivale, mis sai alguse üheksa aastat tagasi Ameerika Ühendriikides. Nüüdseks korraldatakse festivali 90 linnas üle maailma ja neljandat aastat ka Tallinnas. Startup Week Tallinna suurtoetaja ja eestvedaja on Startup Estonia. Startup Estonia programmi viib ellu KredEx. 

Kõik programmis olevad sündmused on külastajatele tasuta, programmiga saab tutvuda ja üritustele registreeruda siin: www.startupweektallinn.com

Viimati muudetud 07.11.2019