Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Järgmisel nädalal täitub Tartu ettevõtlusvaimuga

sTARTUp Day pressiteade

sTARTUp Day 2021 Foto: Kiur Kaasik

15. august 2022 / 24.–26. augustil toimuv sTARTUp Day ärifestival toob Tartusse rekordarvu rahvusvahelisi esinejaid, festivali ajaloo suurima demoala ning enneolematult mahuka seminariprogrammi.

Kuuendat korda toimuvale ärifestivalile oodatakse tänavu üle 3500 osaleja Eestist ja välismaalt. "Huvi festivali vastu on olnud erakordselt suur. Rõõm on näha, et Tartusse on tulemas arvukalt külalisi nii Põhjamaadest ja Baltikumist kui ka kaugemalt," ütles sTARTUp Day 2022 peakorraldaja Mart Lättekivi. 
 
Festivali fookuses on tänavu innovatsioon ja ettevõtlik mõtteviis, mida vaevad kahel laval  erinevate valdkondade tippettevõtjad ja eksperdid. Festivali esimesel põhipäeval räägitakse uutest tehnoloogiatest energeetika, transpordi, toidu, (kosmose)lennunduse ja targa linna lahenduste vallas. Teine festivalipäev keskendub ettevõtlusoskustele ja inspiratsioonilugudele. 

Sisukas festivalikava pakub tegevusi kõigile ettevõtlushuvilistele. Festivali eelürituste päeval 24. augustil on kavas mitukümmend eriilmelist kõrvalüritust, sealhulgas eraldi programm juhtidele, mille fookuses on rohepööre, logistika ja muudatused metallitööstuses. sTARTUp Pitching konkursil võistlevad üle 350 000 eurose auhinnafondi nimel regiooni 40 parimat iduettevõtet. Festivali demoalal tutvustab innovatiivseid lahendusi üle 80 organisatsiooni. Lisaks on festivalil eraldi noorteala 10-19–aastastele noortele koos põneva eakohase programmiga.

Peakorraldaja Mart Lättekivi sõnul teeb sTARTUp Day festivali eriliseks selle energia. "See on festival kõigile ettevõtlikele inimestele – sa ei pea olema ettevõtja, et olla ettevõtlik. sTARTUp Dayl saavad kokku äsja alustanud iduettevõtja ja kogenud juht, linnapea ja ambitsioonikas tudeng ning just selliste, pealtnäha juhuslike, kohtumiste tõttu saavad reaalsuseks uued ideed," selgitab ta.

sTARTUp Day toimub Tartus 24.-26. augustil 2022. Festivali kaaskorraldajateks on Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus. Fractory ja Swedbank. 

Tutvu sTARTUp Day 2022 programmiga.

Lisainfo:

Mart Lättekivi
sTARTUp Day 2022 peakorraldaja
+372 5660 4393
mart.lattekivi@startupday.ee

Viimati muudetud 15.08.2022