Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Juubelimaratoni võitnud Henri Roos püstitas rajarekordi

50. Tartu Maratoni võitjad Foto: Adam Illingworth

19. veebruar 2024 / Täna peetud 50. Tartu Maratoni võitis tasavägises finišiheitluses Henri Roos, kelle nimele kirjutati ka uus rajarekord ajaga 2.27.41,7. Võitjale järgnes alla sekundi kaotanud Marko Kilp (+0.00.00,8) ning kolmanda koha saavutas soomlane Lauri Lepistö (+0.00.01,1).

"Oli harukordne, et saime juba kolmandal kilomeetril kolmekesi eest ära. Arvan, et Marko, Lauri ja mina olime täna kolm tugevamat meest ning jõuvahekorrad tehti kiiruse pealt selgeks. Tegime kõik kolmekesi tööd kuni 400 meetrit enne lõppu Marko proovis, kuid ei saanud eest ära. 200 meetrit enne finišit sain aru, et nüüd on minu võimalus," kommenteeris teistkordselt Tartu Maratoni võitnud Henri Roos. "Rada ja olud olid kohati perfektsed. 25 km/h ja kiiremini maratonil tavaliselt ei sõideta," lisas ta rajarekordi püstitamise kohta. 

Teise koha saavutanud Marko Kilp hindas kõrgelt Tartu Maratoni traditsiooni: "Minu vanaisa ja isa on mõlemad palju kordi Tartu Maratonil sõitnud ning tegemist on nii minu pere kui suusaspordi jaoks laiemalt väga olulise sündmusega." 

Naiste võitja selgus samuti ülimalt tasavägises lõpuspurdis, mille võitis Teesi Tuul ajaga 2.53.04,3. Teisele kohale tuli vaid kaks sajandikku kaotanud Merilin Jürisaar ning kolmandale kohale Tatjana Mannima (+0.00.19,1). Poolatar Justyna Kowalczyk-Tekieli pidi leppima neljanda kohaga. 

"Tulin juba starti võidu mõtetega ning julgen öelda, et mul olid ka pundi parimad suusad," kommenteeris naiste liidritest ainsana pidamismäärdega sõitnud Tuul. "Juubelimaratoni võitmine on väga võimas tunne," lisas järgmisena Lahti maailmakarikaetapil startiv eestlanna. 

50. Tartu Maratoni põhidistantsidest võttis osa 5200 suusatajat 26 erinevast riigist. Virtuaalsõidud kestavad 16. märtsini. 

Tulemusi on võimalik vaadata SIIT

Tartu Maratoni Klassiku hooaeg jätkub 12. mail Tartu Maastikumaratoniga. 

Viimati muudetud 19.02.2024