Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kaasava eelarve hääletus jätkub kolmapäevani

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaasava eelarve ideede näitus kaarsillal Foto: Ahto Sooaru

10. oktoober / Eelmisel neljapäeval alanud kaasava eelarve hääletus jätkub veel selle nädalal esimese pooles ja lõpeb kolmapäeval, 12. oktoobril kell 18.

Hääletusel saavad tartlased valida 25 kaaslinlaste esitatud idee vahel. Hääletus toimub nii veebis kui ka raekoja infokeskuses.

Täna kella 11 seisuga on hääletanud täpselt 2000 tartlast, kes on andnud 3708 häält. Hääletustulemust reaalajas ei näidata, tulemused selguvad pärast hääletuse lõppu.

Iga tartlane saab hääletada kuni kolme idee poolt. 2017. aastal viiakse ellu vähemalt kaks enim hääli saanud ideed.

Hääletada saab iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn. Hääletada saab nii elektrooniliselt kohalike omavalitsuste infosüsteemis Volis kui ka raekoja infokeskuses. Elektrooniline hääletus on avatud ööpäevaringselt, infokeskuses saab hääletada kell 10-18. Hääletus lõpeb 12. oktoobril kell 18,  kui antakse kohe teada ka tulemused.

Kaasava eelarve tänavune protsess sai alguse kevadel, kui 15. aprillist 8. maini sai esitada ideid. Tähtajaks laekus 87 ideed, seejärel hindasid eksperdid ideede teostatavust ning protsessis said jätkata 42 ideed. Juunikuus toimunud aruteludel ideede autorite ja ekspertide osavõtul selgusid 25 ideed, mis pääsesid hääletusele.

Kaasava eelarve eesmärgid on parandada kogukondadevahelist koostööd, tutvustada linlastele eelarve koostamise põhimõtteid ning midagi reaalselt ellu viia. Kaasava eelarve ideeks võib olla investeeringuobjekt maksumuse ülempiiriga 75 000 eurot. Eesmärgiks on 150 000 euro eest viia 2017. aastal ellu vähemalt kaks ideed.

Täpsem info: http://www.tartu.ee/kaasaveelarve

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 10.10.2016