Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kaasava eelarve hääletus toimub 6.-12. oktoobril

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

5. oktoober 2022 / Tartu kaasava eelarve hääletus toimub 6.-12. oktoobril, mil tartlased saavad teha valiku 23 kaaslinlaste esitatud ettepaneku vahel. Kaks võiduideed viiakse järgmisel aastal ellu.

Hääletus toimub nii elektrooniliselt  infosüsteemis Volis kui ka raekoja infokeskuses.

Infokeskus on kõigil hääletuspäevadel avatud kell 10-18, elektrooniline hääletus toimub ööpäevaringselt. Hääletus lõpeb nii elektrooniliselt kui ka infokeskuses 12. oktoobril kell 18, kui kohe antakse teada ka tulemus.

Hääletada saavad vähemalt 14-aastased isikud, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn, ning 14–26-aastased noored, kes õpivad Tartu linnas üldhariduskoolis, kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis või ülikoolis. Need Tartu kõrgkoolide tudengid, kellel puudub Tartus sissekirjutus, saavad tänavu hääletada esmakordselt.

Elektroonilisel hääletamisel on vajalik ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID olemasolu. Infokeskuses hääletamiseks tuleb esitada isikut tõendav dokument.

Iga hääletaja saab anda hääle kolme idee poolt. Valikus on 23 kaaslinlaste esitatud ideed. Ellu viiakse kaks enim hääli saanud ideed. Mõlema idee maksumus on kuni 100 000 eurot.

Kaasava eelarve ideedega saab tutvuda Tartu kodulehel www.tartu.ee/kaasaveelarve, Kaarsillale seatud näitusel või raekoja infokeskuses.

Tartu korraldab kaasavat eelarvet alates 2013. aastast. Seni on kaasava eelarve toel ellu viidud neliteist ideed, lisaks on kaks ideed tegemisel.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 12.10.2022