Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kaitseväe ja Kaitseliidu õppus Ussisõnad toimub ka Tartus

Õppus

18. september 2023 / Kaitsevägi ja Kaitseliit korraldavad 2023. aasta sügisel õppuse Ussisõnad, mille käigus antakse täiendväljaõpe ligi 10 000 maakaitsestruktuuri määratud reservväelasele selleks, et Eestit kaitsev turvavaip oleks veelgi tugevam ning Eesti Vabariik ja selle elanikud sõjalise ohu korral paremini kaitstud.

Õppuse eesmärk on värskendada osaleva isikkoosseisu sõjalisi baasteadmisi ning harjutada jao- ja rühma tasemel oluliste objektide ja liiklussõlmede julgestamist, tõkestamist ning juhtimist.

Lõuna maakaitseringkonnas algab õppus Ussisõnad 29. septembril ja kestab kuni 8. oktoobrini. Selles ajavahemikus toimuvad mitmed tegevused, mis toovad teedele ja erinevatele maa-aladele tavapärasest suuremas mahus kaitseväelasi, kaitseliitlasi ning kaitseväe tehnikat.

Tartu linnas toimub õppuse aktiivne etapp ajavahemikul 5.-7. oktoobril, peamised tegevused toimuvad Veeriku, Vaksali, Maarjamõisa, Tammelinna, Ropka tööstuse ja Raadi linnaosades, Lääne- ja Idaringil ning Tartu raudteejaama ümbruses. Tegevused toovad endaga kaasa ajutisi muudatusi liikluskorralduses ning võimalikku müra. Liinibusside ja operatiivsõidukite liiklust ei takistata. Õppuse käigus liigutakse tänavatel lahingvarustuse ja relvadega ning võidakse kasutada paukpadruneid.

Kaitsevägi ja Kaitseliit tänavad kohalikke elanikke mõistva suhtumise ja panuse eest õppuse õnnestumisse.

Viimati muudetud 29.09.2023