Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Karlova ja Variku kool mitmekesistavad koostöös Makerlabiga oma õppekavasid

Karlova kooli ja Variku kooli pressiteade

makerlab Foto: Elen Kontkar

25. veebruar 2019 / Karlova kooli ja Variku kooli õppetöö muudab põnevamaks koostöö SPARK Makerlabiga.

Sellest aastast alates toimuvad Karlova kooli 7. klasside tehnoloogiaõpetuse tunnid SPARK Makerlabis. Õpilaste juhendajaks on Rakett69 endine osaleja ja SPARK Makerlabi üks leiduritest Simo-Jarek Zaranek ning õppetöö sisu lähtub õppekavast ning innovaatilisest keskkonnast.

Karlova kooli õppejuht Karmen Sarapuu peab suurepäraseks, et õpilaste käsutuses on Makerlabis nii kaasaegsete tingimustega õpperuum ja temani on jõudnud vaid positiivne tagasiside. Sama kinnitab ka 7.a klassi õpilane Hubert Uku Prank, kelle sõnul on õpilased väga rahul: „Makerlabis on õppimisvõimalused väga head ja juhendaja on tore ning abivalmis.“ Lisaks meeldib noormehele see, et suurt rõhku pannakse loovusele ja nutikusele ning ärgitatakse ise lahendusi leidma. Eriti meeldis talle ülesanne, kus õpilased pidid prototüübi järgi auto liikuma panema, kasutades vaakumit, süstalt ja ülekandega mootorit.

Karlova koolil pole aastaid olnud ruumipuuduse tõttu tehnoloogia õpetamiseks vajalikku õppebaasi ning headeks koostööpartneriteks on tundide läbiviimisel olnud Forseliuse kool ja Tartu Kutsehariduskeskus. Tänavu jaanuaris algatatud koostööprojekt võimaldab nüüd sel poolaastal kõik 7. klasside tehnoloogiatunnid pidada Makerlabi ruumides.

Tartu Variku Kool algatas SPARK Makerlabiga koostööprojekti „Inseneeria praktikum“.

Kool oli juba mõnda aega otsinud õppetegevuste mitmekesistamiseks väljundeid ning kavandatav koostööprojekt Makerlabiga aitab siduda koolis õpitud teooria praktiliste õppeülesannetega. Inseneeria-alased praktilised tegevused Makerlabi töötubades on seotud erinevate õppeainetega nagu tehnoloogia, füüsika, kunst, matemaatika ja loodusõpetus. Projekt „Inseneeria praktikum“ puudutab Variku kooli õpilasi 4. - 9. klassini.

Kooli direktori Peeter Kikase sõnul  seavad mitmekesine õpikeskkond ja õppemeetodid õpilastele uusi väljakutseid ja eesmärke. „Läbitud praktilised tegevused annavad õpilastele avaramad teadmised inseneeriast ja töömaailmast tervikuna. Võib olla saab mõnigi õpilane selle käigus tõuke oma elukutse valikuks,“ ütles Kikas.

Variku koolil on plaan koostööprojektist Makerlabiga välja töötada iga-aastane loodus-, täppis- ja tehnikateaduste toetamise ainekava, mis on õppetöö osa (insener-tehnoloogiline praktikum).
Planeeritud koostööprojektis „Inseneeria praktikum“ osaleb kokku 224 Variku kooli õpilast ning õpetajad Üllar Sillaots, Eveli Raudla ja Moonika Sarapuu.

SPARK Makerlab MTÜ on inseneeria, tehnika ja loovuse huvikeskus kõikidele vanusegruppidele. Makerlabi töökojas on puu-, metalli-, elektroonika-, värvi- ja üldtööala, kus on nii (naha)õmblusmasinad, treipingid, peitlid, kruvikeerajad ja viilid kui ka multimeetrid, ostsilloskoobid, 3D printerid, vaakumvormimasin, laserlõikur ja paljud muud kasulikud tööriistad. Täpsemat infot Makerlabi võimaluste kohta leiab aadressilt www.makerlab.ee.

Lisainfo: Heidi Kiuru, Tartu Karlova Kooli direktor, [email protected], tel 7 361 666, 53311062; Peeter Kikas, Tartu Variku Kooli direktor, [email protected], tel 7361 678, 520 3179.

Viimati muudetud 25.02.2019