Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Keskkonnamüra vähendamise tegevuskava ootab arvamusi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Riia tänava liiklus Foto: Maanus Kullamaa

19. veebruar 2024 / Tänasest kuni 31. märtsini on avalikul väljapanekul Tartu linna välisõhus leviva keskkonnamüra vähendamise tegevuskava, millele oodatakse linlaste tagasisidet.

Keskkonnamüra vähendamise tegevuskava on koostatud aastateks 2024-2028 ja see põhineb 2022. aastal valminud Tartu linna välisõhu strateegilisel mürakaardil.

Kava analüüsib praegust olukorda Tartu linnas ja pakub välja erinevaid võimalusi, kuidas keskkonnamüra linnas vähendada. Uuel perioodil on prioriteediks liiklusest tekitatud müra vähendamine eelkõige seal, kus müra ning sellest mõjutatud inimeste arv on kõige suurem. Liiklusmüraga on enim probleeme Riia tänaval, Narva maanteel ja Puiestee tänaval. Soovitatust kõrgema mürataseme piirkonnas elab aga palju tartlasi, mistõttu tuleb müra vähendada kogu linnas, mitte ainult üksikutes kohtades.

Liiklusmüra vähendamiseks plaanib linn alandada mitmetel tänavatel autode piirkiirust, rahustada liiklust tänavadisainiga ja hajutada liiklust tänavate vahel laiali. 

Raudteemüra on hetkel Tartus mõnevõrra vähem probleemne, kuid raudteekoridori vahetus läheduses on siiski tegemist peamise häiringuallikaga. Lisaks müra vähendamisele tegeletakse ka vaiksete piirkondade loomise ja olemasolevate säilitamisega. Vaiksete alade puhul on oluline nende olemasolu igas linnaosas, et inimesel oleks alati mõni vaikne ala kodust jalutuskäigu kaugusel.

Müra vähendamise tegevuskavaga saab tutvuda linna kodulehel: www.tartu.ee/müra.

Oma ettepaneku ja arvamuse saab sisestada kodulehe vormile, saata e-postiga [email protected] või tavapostiga linnamajanduse osakonda Raekoja plats 3, 51003 Tartu.

Lisainfo: linnamajanduse osakonna keskkonnateenistuse keskkonnaspetsialist Maarja Aedviir, tel 736 1052, [email protected]

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 20.02.2024