Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kirjandusfestivali Prima Vista viimane päev ja lõpetamine

Prima Vista pressiteade

13. mai 2022 / Prima Vista viimase päeva, laupäeva, 14. mai kava pakub rohkelt võimalusi kaasaelamiseks ja kaasalöömiseks.

  • Fahrenheit 451° raamatutoas jagatakse kell 13.00 auhindu koolinoorte infootsingumängu "Otsi kohta, kust sa saad" parimatele.
  • Kell 14.00 kogunetakse Aparaaditehase hoovil, et minna Karlova tänavakunstile ja ajaloole pühendatud jalutuskäigule Talvi Põldma juhtimisel.
  • TÜ raamatukogu fuajees autasustatakse kell 15.00 Kõige imelikuma luuletuse võistluse paremaid. 
  • Samal ajal linastub Tartu Elektriteatris Prima Vista filmiprogrammi kolmas film "Drive My Car".

Tänavuse kirjandusfestivali Prima Vista finaal algab kell 16.00 TÜ raamatukogu ees, kus toimub avalik kohtumine lüürilise minaga. See on etenduslik ühismõtisklus, mis käsitleb luule olemasolemise viise kultuuris, meid ümbritsevas tegelikkuses ja ennekõike iga inimese südames. Kas pole nii, et luule loob meid samavõrd kui meie luulet? Kohtumisele lüürilise minaga võta kindlasti kaasa üks endale südamelähedane luuleraamat!

Lõpuakordiks koguneme kell 19.00 Kultuuriklubi Salong suveaeda, kus toimub luulepidu lüürilise minaga. Prima Vista lõpupidu on sõnaline ja muusikaline pillerkaar, kus kombatakse luule ja inimese piire. Mängulisel poeesiapeol astuvad üles Nyk de Vries (Holland), Adelaide Ivánova (Brasiilia), Nikola Madžirov (Makedoonia), Krišjānis Zeļģis & Artūrs Punte (Läti), Katrin Väli, Liisa Mudist ja Triin Soomets. Pidu jätkub DJ-dega.

Viimati muudetud 13.05.2022