Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kliinikum ootab immuniseerimisnädalal täiskasvanuid vaktsineerima

Tartu Ülikooli Kliinikumi pressiteade

Kliinikum ootab immuniseerimisnädalal täiskasvanuid vaktsineerima Foto: Evelin Lumi

22. aprill 2022 / 25.-29. aprillil tähistatakse kliinikumis ülemaailmset immuniseerimisnädalat, mille eesmärk on seada fookusesse täiskasvanute vaktsineerimise vajadus.

Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse direktor dr Matti Maimetsa sõnul on täiskasvanutel läbi vaktsineerimise võimalus vältida või oluliselt piirata epideemia tekke tõenäosust. "Kui laste puhul teatakse üldjuhul väga hästi nii riiklikku vaktsineerimise kava kui ka ollakse tänu korrapärastele terviskontrollidele vaktsineeritud, siis täiskasvanueas kiputakse vaktsiinvälditavatele haiguste ennetamisele vähem tähelepanu pöörama," sõnas dr Maimets. Ta toob välja, et täiskasvanute vaktsineerimise ajalugu on leitav kas Digiloost, immuniseerimispassist või ka päringuna perearstilt. "Vastavalt riiklikule immuniseerimiskavale peaksid kõik inimesed täiskasvanuikka jõudnud end kümne aasta tagant vaktsineerima difteeria ja teetanuse vaktsiiniga. Sellele lisanduvad iga-aastased sesoonsed kaitsesüstid – gripivaktsiin või puugivaktsiin ning võimalik, et ühel hetkel ka COVID-19 vaktsiin," loetles dr Maimets. 

Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse õde Tiina Teder julgustab nii linnakodanikke kui ka kliinikumi töötajaid immuniseerimisnädala raames mõtlema iseenda vaktsineeritusele. "Oleme oma meeskonnaga 25.–29. aprillil kõikide soovijate jaoks olema nii kliinikumi L. Puusepa 8 peahoones kui ka Kvartali ostukeskuses ja seda ette registreerimata. Lisaks gripi- ja COVID-19 vaktsiinile pakume võimalust vaktsineerida ka puukentsefaliidi, leetrite ja difteeria-teetanuse vaktsiiniga," rääkis Teder. 

Täiendav teave on leitav kliinikumi kodulehel SIIN

Lisainfo: 

Tiina Teder, infektsioonikontrolli teenistus
[email protected], tel: 5331 8490

Viimati muudetud 22.04.2022