Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna sissepääs muutub

Tartu Ülikooli Kliinikumi pressiteade

Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna sissepääs muutub

8. detsember 2022 / Neljapäevast, 8. detsembrist 2022 muutub Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna (EMO) sissepääs neile patsientidele, kes pöörduvad ise EMOsse.

Patsientide sisenemiseks võetakse kasutusele EMO uus sissepääs M-korpuses, mis jääb alaliselt kasutusele ka siis, kui ravikorpus lõplikult valmib. "Ümberkorralduse tulemusel palume patsientidel pöörduda uuest EMO uksest, kiirabiga saabuvate patsientide liikumisloogika püsib senise korralduse alusel ehk läbi kiirabihalli," selgitas Tartu Ülikooli Kliinikumi taristu suurprojektide osakonna juht Toomas Kivastik. 

Ta lisas, et 8. detsembrist kehtiv EMO patsientide liikumisteede muutus on märgistatud vastavate siltidega ning patsientidel palutakse jälgida suunavaid viitasid. Parkimiskorralduses jääb kehtima senine ajutine lahendus. 

Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitujärgu valmides ja uue M-korpuse ehk lastehaigla avanedes hakkavad EMO sissepääsust sisenema ühiselt nii erakorralist abi vajavad täiskasvanud patsiendid kui ka lapsed. "Tulevikus luuakse lastele ja teistele patsientidele ühine triaažiala. Pärast triaaži jagunevad patsiendid kolmeks – kõikide täiskasvanud patsientidega tegeldakse olemasolevas EMO-s ja sarnaselt praegusega suunatakse sinna ka pisitraumaga lapsed, kelle jaoks rajatakse eraldi ooteala. Teiste lastega tegeldakse aga M-korpuses asuvas n-ö laste-EMO-s," tutvustas Kivastik eesootavad muudatusi. Ehituse valmides on EMO patsientide päralt kahekorruseline maa-alune parkla. 

Kliinikum vabandab ehitustöödest tulenevate võimalike ebamugavuste pärast. 

Lisainfo:

Toomas Kivastik, taristu suurprojektide osakonna juht
[email protected]
Tel: 5331 8022

Viimati muudetud 08.12.2022