Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kokkade kutsemeistrivõistlused võitis Karolina Luidalepp

Tartu Kutsehariduskeskuse pressiteade

Karolina Luidalepp koos juhendaja Katrin Jursiga Foto: Tartu Kutsehariduskeskus

26. november / 24.-25. novembril Haapsalus peetud kokkade kutsemeistrivõistlusel „Noor Meister 2020“ saavutas esikoha ja meistritiitli Tartu Kutsehariduskeskuse vilistlane Karolina Luidalepp.

„Ma olen väga rõõmus võidu üle ja tahaks väga tänada juhendajaid Katrin Jursi ja Markus Pärna,“ sõnas värske noor meister Karolina Luidalepp. „Mulle kokandus väga meeldib, alustasin juba 14aastaselt abikokana ja nüüd kevadel sain kutsehariduskeskuses koka eriala lõpetatud. Kõik see kolm aastat tahtsin võistlema minna ja kui kevadel see võistlus edasi lükati, siis kartsin, et ei saagi. Läks hästi ja läks võistlustel ka hästi,“ rääkis Karolina.

Noorte kokkade võistlus koosnes kahest voorust ning seal osales kaheksa tiitlipretendenti. Võistluse avavoorus tuli võistlejate üllatuskalast valmistada konsomee ja täidetud pasta. Lisaks oli toidukorvis kohustuslik komponent – rukola. Esimese vooru kohustuslik magustoit oli bavaroise, üllatustooraineks halvaa.
Teise vooru pääses võistlema viis avavooru parimat kokka ning lõppvõistlusel tuli võistlejatel pimedast toidukorvist valmistada 2,5 tunni jooksul pearoog. Karoliina valmistas madalal temperatuuril küpsetatud kohafilee, juurselleri kreemi, suitsutatud köögivilja tartari, marineeritud köögiviljade,  munageeli ja küüslaugu-veini kastmega.

Võistlejaid hindasid nii maitsekohtunikud kui köögikohtunikud. Juhendaja Katrin Jursi sõnul sai Karolina kiita köögi töö ja hügieeni eest samuti märgiti, et ta julgeb toidule maitset anda.
„Eelvooru roogasid harjutasin koolis kolm nädalat ja eks natuke proovisime ette mõelda mis finaalvoorus olla võib. Kala oli aimatav pimekorvi komponent ja siis sai harjutatud kala ning läbi mõeldud lisandid.  Aga ikkagi, kui pimekorv lahti teha, siis on üllatusi palju. 20 minutit oli aega veel koos juhendajaga menüü läbi mõelda ja 2,5 tundi valmistamiseks. Siis olid abiks kiired käed ja kaine mõistus,“ rääkis ta ettevalmistusest.

Karolina Luidalepp asus sügisel õppima TalTechi ettevõtlust, et kunagi ise oma toidukoht avada. „Loodetavasti saan minna ka WorldSkills võistlustele, mis toimub tuleval aastal Shanghais, aga see selgub lähiajal,“ avas auhinnatud kokk oma tulevikuplaane.

Noor Meister 2020 kutsemeistrivõistlustel pälvis teise koha Sirelyn Miljand Olustvere Teenindus-ja Maamajanduskoolist ning kolmanda koha sai Maria Rezev Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Lisainfo:
Katrin Jurs
kutseõpetaja
katrin.jurs@khk.ee
 

Viimati muudetud 26.11.2020