Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja pressiteade

11. november 2022 / Laupäevast, 12. novembrist on Tartu Kunstimajas avatud kolm uut näitust: suures saalis Kristi Kongi ja Mare Vindi ühisnäitus "Selleks, et tajuda valgust, pead sulgema silmad", väikeses saalis Kersti Rattuse isikunäitus "Muutuste aed" ning monumentaalgaleriis Erik Alalooga isikunäitus "Vabastatud masinad".

Kristi Kongi ja Mare Vint "Selleks, et tajuda valgust, pead sulgema silmad" / Suur saal / 12.11.–11.12.2022

Esmapilgul näib nende kahe vägagi individuaalse käekirjaga looja positsioon olevat lausa vastandlik. Mare Vindi metafüüsilised, peaaegu mustvalged maastikud nõuavad oma tagasihoidlikus pingestatuses vaikset mõtisklust. Kristi Kongi seevastu rahmab vaataja oma lõputult värvikirevasse maailma, kus sügavad tumedad tooniüleminekud vahelduvad pastelsete variatsioonidega, ning rõhutab teoseid ümbritsevat ruumi kaasates veelgi oma loomingu kõikehõlmavust.

Kersti Rattus "Muutuste aed" / Väike saal / 12.11.–11.12.2022

Näitus on sissevaade kunstniku viimase aja otsingutesse ja sisuline vaade kunstniku poolt käidud teele. Näitusel olevad tööd on ühel või teisel viisil pühendatud taimede elule. Tööde hulgas on aga ka üks maal varasemast ajast, mil inimsuhted tundusid kogu eksistentsi ära määravat, ning üks kangatrükk meenutab samuti neid ammuseid aegu.

Erik Alalooga "Vabastatud masinad" / Monumentaalgalerii / 12.11.–11.12.2022

Kunstnik kutsub kõiki kümblema lainetavas helimassiivis, sest monumentaalgalerii on täidetud helimasinatega. Suured ja väikesed, akustilised ja võimendatud, mahedad ja agressiivsed, kiired ja aeglased objektid võimaldavad kogeda erinevaid helimustreid piiramatus kombinatsioonide valikus.

Näitused jäävad avatuks 11. detsembrini.

Lisainfo:

Urmo Teekivi
Tartu Kunstimaja produtsent
[email protected]
511 0883

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 11.11.2022