Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja pressiteade

20. jaanuar 2023 / Laupäevast, 21. jaanuarist on Tartu Kunstimajas avatud kolm uut näitust: suures saalis Kadri Toomi, Külli Suitso, Kalli Kalde, Tuuli Puhveli ja Anne Rudanovski grupinäitus "Salaaed", väikeses saalis Göteborgi ülikooli tarbekunsti- ja disaini osakonna metallikunsti õppekava magistrantide ja vilistlaste ühisnäitus "Metalli Meistrid" ning monumentaalgaleriis skulptuurinäitus "Endel Taniloo 100".

"Salaaed" / Suur saal / 20.01.–19.02.2023

Näitusel ootab vaatajat jalutuskäik salaaia seni sissetallamata radadel ja turvalisemal kultuurmaastikul. Koroonaaja eraldatus juhatas meid hinge sisemaailma tundmatutesse labürintidesse. Ootamatud kohtumised salajase aia ristteedel toovad valgust tunnete ja instinktide haprasse, kuid samas jõulisse maailma, lasevad näha ootamatuid võimalusi ja seoseid.

"Metalli Meistrid" / Väike saal / 20.01.–19.02.2023

Näitusel uuritakse, mis on püha. Kuidas on see meie jaoks tänapäeval asjakohane ja mis metallikunstnikul sellega üldse pistmist on? Kunstnikud vaatlevad kuidas toimib "õnnelik" düsfunktsionaalne kooslus ja küsivad, kas see üldse toimib? 

"Endel Taniloo 100" / Monumentaalgalerii / 20.01.–19.02.2023

Näitus on pühendatud kunstniku 100. sünniaastapäevale, meenutamaks ja tunnustamaks teda kui andekat loojat ja olulist tegelast Tartu kunstielus. Endel Taniloo puhul on kahtlemata tegemist inimesega, kelle tähtsust Tartu kunstis ei saa alahinnata. Ta oli tulihingeline Tartu kunstielu korraldaja ja edendaja, viljakas skulptor, uudishimulik elujälgija, silmapaistev õpetaja ning hinnatud kolleeg.

Näitused jäävad avatuks 19. veebruarini.

Lisainfo:

Urmo Teekivi
Tartu Kunstimaja produtsent
[email protected]
511 0883
 
www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 20.01.2023