Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolm uut näitust Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja pressiteade

24. mai 2024 / Laupäevast, 25. maist on Tartu Kunstimajas avatud kolm uut näitust: suures saalis Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluv Thea Gvetadze ja Diana Tamane ühisnäitus „Ruum mitmele“, väikeses saalis Tea Lemberpuu isikunäitus „Ollamise mäng” ning monumentaalgaleriis näitus „Kaose Kogudus 101”.

Reedel, 24. mail kell 18.00 toimub Tartu Kunstimaja monumentaalgalerii ees Kaose Festival ja laupäeval, 25. mail kell 14.00 jalutuskäik ja vestlus suures saalis Thea Gvetadze ja Diana Tamane ühisnäitusel „Ruum mitmele“.

***************************************************************************
Thea Gvetadze, Diana Tamane „Ruum mitmele“/ Suur saal / 24.05.–30.06.2024

Näitus kutsub vaataja dialoogile kunstnikega. Tuues kokku erinevaid meediume nagu video, fotograafia, maal, tekstiil ja installatsioon, punuvad autorid keeruka narratiivide lõime, milles sisalduvad isiklikud kogemused, perekondlikud suhted ja intiimsed elukaemused. See on kui kunstnike praeguste minade päevapilt: see on omamoodi autoportree, kuid ühendab kunstnike enda lood ka teiste naiste jutustustega vastupanust ja ellujäämisest. Selle tulemusena tekib ühisteks kokkusaamisteks sobilik ruum, milles saame lasta oma kehadel lõõgastuda ja kus meil jääb aega mõtisklemiseks.

***************************************************************************
Tea Lemberpuu „Ollamise mäng” / Väike saal / 24.05.–30.06.2024

Näitus on pendeldamine kontrolli ja mängulisuse vahelises pingeväljas. Rangelt võttes on see küll maalinäitus, aga tegelikult on see pigem midagi muud: võib-olla kaasamise või siis koostöö või õieti koosmängu näitus, mille kesksed eksponaadid on ehk isegi usaldus, lahtilaskmine ja muutumine kui sellised.

***************************************************************************
„Kaose Kogudus 101”/ Monumentaalgalerii / 24.05.–30.06.2024

Näitusega tähistatakse Kaose Koguduse ehk ainuigavikuliselt kaduva ja ilmuva muutumatult muutuva mõõtmatu tunnistajate 101. juubelit. „Kaose Kogudus 101“ on spontaanselt muutuv ruum, mille täidab kaose piiritu voog. 

Näitused jäävad avatuks 30. juunini.

Viimati muudetud 24.05.2024