Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Koorid üle Eesti on oodatud Tartu laulupeole

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Laulupidu Foto: Tarmo Haud

3. aprill 2023 / Algas kooride registreerimine järgmisel suvel toimuvale Tartu laulupeole “Õnn ja rõõm”, mis toimub 22. juunil 2024 Tartu lauluväljakul.

Tartu laulupeo peakomisjoni esimehe linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartusse oodatud koorid üle Eesti. "Tartu on 2024. aastal Euroopa kultuuripealinn ja seetõttu on igati sümboolne, et aasta tähtsaim koorisündmus toimub just Tartus – laulupidude sünnilinnas. Koorid kõikjalt üle Eesti on väga oodatud osa saama kordumatust ja unikaalse repertuaariga Tartu laulupeokontserdist. Tartu laulupeod on alati olnud vägevad koorimuusika pidustused ja nii ka järgmisel aastal, mil Euroopa kultuuripilgud on suunatud Tartule," sõnas linnapea.

Laulukoorid ja puhkpilliorkestrid saavad peakontserdile registreeruda kuni 31. maini 2023 aadressil registreerumine.tartulaulupidu.ee 

Tartu laulupidu kannab sõnumit “Õnn ja rõõm” ja on inspireeritud Eesti hümnist ning kannab ideed inimeseks olemisest. Õnn ja rõõm on ühises loomises – olgu kooris või orkestris, proovides, laval või laulukaare all.

Laulupeo kunstilise juhi Küllike Joosingu sõnul püüti repertuaari koostada nii, et see kõnetaks erinevas vanuses lauljaid ja pillimängijaid. “Otsisime tasakaalu lihtsama ja keerulisema helikeele vahel nõnda, et läbi pingutuse valminud viljad sütitaksid nii osavõtjate kui ka kuulajate südameid ja tooksid esile meie põhiväärtusi tänases ühiskonnas ning maailmapildis.”

Tartu 2024. aasta laulupeo põhiprogrammi kuuluvad kontserdid ja ettevõtmised toimuvad 20.–22. juunil 2024. Maarja kiriku avakontserdi ja lauluväljakul toimuva peakontserdi vahele mahub terve rida sündmusi – jumalateenistus, kaks kontsert-lavastust, öömuusika Raadi kalmistul jm.

2024. aasta laulupeo muudab erakordseks ka asjaolu, et samal aastal ei toimu Tallinnas suurt üldlaulupidu ning seetõttu on programm iseseisvam ja originaalsema repertuaariga.

Tartu laulupidu korraldab Tiigi seltsimaja. Korraldustoimkonda kuuluvad muusikaline juht Küllike Joosing koos lähteidee kaasautori Maarja Ülperiga, kultuurikorraldaja ja ooperilaulja Reigo Tamm, Tiigi seltsimaja juht Maarja Liba ning arendusjuht Ragnar Kekkonen.

Tartu 2024. aasta laulupeo repertuaarikomisjoni kuuluvad lisaks eelnimetatutele dirigendid ja muusikapedagoogid Triin Koch, Airi Liiva, Külli Karask, Vilve Maide, Külli Lokko, Sander Tamm, Riivo Jõgi, Kuno Kerge, Lauri Breede.

Laulupeo peakontserti lavastab Priit Strandberg, teda assisteerivad Helo Kaplinski, Elo Kaalep ja Gustav Nikopensius.

Lisainfo: Tiigi seltsimaja juht Maarja Liba, tel 5792 1174, [email protected], tartulaulupidu.ee

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 03.04.2023