Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kultuuripealinna aasta võetakse Tartus vastu eriliste valgusetendustega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Valgusetendus Tartus Foto: Rein Leib

21. detsember 2023 / Aastavahetus on Tartus tänavu erilise tähtsusega, sest Tartut ja Lõuna-Eestit ootab ees Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta. Kultuuripealinna avamine toimub Tartus 26. jaanuaril, ent tähistamist võib oodata ka juba aastavahetusel.

Programm algab 31. detsembril kell 23.30 esimese valgusetendusega “Maakene”, mille järel kõlavad Tartu linnapea ja Eesti Vabariigi presidendi videotervitused. Aastavahetus võetakse vastu valgus- ja lasermängu ning muusika saatel. Kell 00.30 etendub “Kuukene” ja kell 1 öösel kordub enne südaööd etendunud “Maakene”. Etendusi korratakse ka 1. jaanuaril kell 18.00–19.30.  

Valgusetendusteks seatakse Vabaduse puiesteele, kaubamaja ja turuhoone vahelisele alale üles spetsiaalne lava. Vabaduse puiestee suletakse liiklusele 29.12 kell 07.00 ja avatakse 2. jaanuaril kell 21.00. 

Lavastuses “Kuukene” otsib inimene teed väe ja õnne juurde. Etenduse muusika autorid on Trad.Attack! ja Silver Lepaste. Stsenaariumi autorid on Tiina Saarits, Valter Maatee, Argo Valdmaa ja Antti Aalmaa. 

“Maakene” on lugu planeet Maa õrnast ja haprast ökosüsteemist ja selle kaitsmise olulisusest. Kas saame looduse hoidmise ja kaitsmisega hakkama või kahjustame seda hoopis enese teadmata? Tammsaare “Poiss ja liblikas” ainetel loodud stsenaariumi autorid on Simo Kruusement, Renee Nõmmik ja Tiina Ollesk. Etenduse muusika on loonud Mick Pedaja. 

Aastavahetust korraldab Tartu linn ilutulestikuvabalt juba mitu aastat. Tänavu suvel kehtestas linnavalitsus reegli, et Tartu linna enda korraldatud ja linnalt toetust saanud sündmustel ei tohi kasutada kõrgema kategooria ilutulestikku, kuna need tekitavad tugevat müra ja keskkonnakahju.

Seoses aastavahetuse programmiga suletakse 29. detsembril kella 7.00st kuni 2. jaanuaril kella 21.00ni Vabaduse puiestee Uueturu tänava ja Magistri tänava parkla vahelises lõigus. Liinide nr 6, 7, 13, 21 ja 22 bussid sõidavad Vabaduse puiestee sulgemise ajal ajutistel marsruutidel.

Vabaduse puiestee sulgemise ajal saab ümbersõiduks kasutada  Rahu silda, Narva maanteed ja Vabadussilda. Poe tänavale on juurde- ja väljapääs Ülikooli tänava kaudu.

 

Sille Võsaste

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5214620

Viimati muudetud 02.01.2024