Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kunstitalus Maajaam alustab esimene rahvusvaheline “Metsikute bittide” loomelaager

Kunstitalu Maajaam pressiteade

Fotol: Soome kunstniku Antti Laitineni teos Broken Landscape VI kunstiresidentuuri "Metsikud bitid" esimeselt näituselt Maajaamas aastal 2018. Foto: Antti Laitinen

12. juuli 2022 / Tehnoloogia- ja kunstitalus Maajaam algab esimene residentuurilaager, mille jooksul valmivad teosed Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 rahvusvaheliseks vabaõhu kunsti suurnäituseks. Seekordses loomelaagris sünnivad teosed, mis liigutavad maastikku, puhuvad täis metsa ja panevad kriiksuma puud. 

Sel nädalal algab Maajaamas esimene näitust ettevalmistav kolmenädalane residentuurilaager, kus osalevad 2 kunstnikku ja 3 kunstnike duot. Kunstnikud on valitud rahvusvahelise avatud konkursi kaudu, millest 6-liikmeline komisjon valis 5 väljapaistvat projekti.

 “Kokku laekus “Metsikute bittide” näituse programmi esimese ideekorjega 278 ettepanekut üle kogu maailma. Professionaalse taseme ja rohkearvulise osavõtu kõrval oli enamustel ideedel ka hea sisuline haakuvus näituse üldteemaga, mis võtab fookusesse inimese, tehnoloogia ja looduse kokkupuutepunktid,” kommenteerib Maajaama eestvedaja Timo Toots. 

Esimeses “Metsikute bittide” loomelaagris osalevad Julijonas Urbonas (LT), Mohar Kalra (US), heidundgriess (Alexandra Grieß ja Jorel Heid) (DE), Yu-Ching Chiang ja Ying-Ting Shen (TW), Aly Ogasian ja Claudia O’Steen (US).

Huvilistel on võimalik külastada Eesti eripära esile toovat Maajaama Avatud talude päeva raames 23. ja 24. juulil, mil on võimalik näha, kuidas tehnoloogia haakub kaasaegse kunstiga keset Lõuna-Eesti kuppelmaastikku. Ühtlasi saab talu ümbruses näha ka laagris osalenud kunstnike teoseid ja kunstnikud tutvustavad oma loomisprotsessi.

“Metsikud bitid” on rahvusvaheline tehnoloogilise kunsti vabaõhu näitus, mis toimub 2024. aasta suvel Otepää lähedal Maajaama talus ja seda ümbritsevas looduses. Näitust korraldavad tehnoloogia- ja kunstitalu Maajaam eestvedajad Timo Toots ja Mari-Liis Rebane, kunstnik Taavi Suisalu ning Linnafestivali UIT eestvedajad Kadri Lind ja Marie Kliiman. “Metsikud bitid” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. 

Septembris jõuab “Metsikute bittide” esimeste teostega satelliitnäitus ka Leetu, Kaunasesse, Magenta maastikukunsti festivali kõrvalprogrammi. 

“Metsikud bitid” residentuuri- ja näituseprogrammi kaasrahastavad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Saksa suursaatkond. Satelliitnäitust 2022. aastal Kaunases maastikudisaini festivalil Magenta toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Euroopa kultuuripealinn Kaunas 2022. 

Järgmine kolmest “Metsikute bittide” avatud konkursist, mis otsib teoseid 2024. aasta põhinäituseks, kuulutatakse välja septembris 2022. 

Mis on Maajaam?

Maajaam on tehnoloogia- ja kunstitalu, mis asub Lõuna-Eestis, Otepää Looduspargi aladel. Kuppelmaastikule loodud väike kunstikeskus toimib kui traditsiooniline talu, kuid põllumajanduse asemel kultiveeritakse uut kunsti ja uusi tehnoloogiaid. Kunstikeskuse ühes fookuseks on residentuuride korraldamine, mille käigus näituse teosed valmivad. Maajaama veavad kunstnikud Timo Toots ja Mari-Liis Rebane.

www.maajaam.ee

 

Viimati muudetud 12.07.2022