Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kvissentali linnaosa saab suveks atraktiivse vabaajaväljaku

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

väljaku eskiis Foto: OÜ Kino Maastikuarhitektid

2. märts 2023 / Juuni alguseks valmib Klaose tänavale vabaajaväljak, mis oma mängu- ja spordiatraktsioonide ning kokkusaamiskohaga pakub ajaveetmise võimalusi igas vanuses inimestele.

„Tartu linnas on vahva traditsioon igal aastal avada vähemalt üks uus mängu- või spordiväljak, sel aastal tuleb see Kvissentali linnaossa," sõnas abilinnapea Raimond Tamm. "Vabaajaväljaku projekteerimise protsessis tehti tihedat koostööd kohaliku kogukonnaga, et rajatav väljak tuleks võimalikult sealsete elanike ootustele vastav. Lisaks väikelastele mõeldud mänguvahenditele jagub seal tegevust ka spordihuvilistele ning mugava ja rahulikuma olemise võimalusi pakuvad kaks varjualust.“

OÜ Kino Maastikuarhitektid projekteeritud lahendus jagab vabaajaväljaku kaheks: kogukonnaväljakuks ja mänguväljakuks. Alad erinevaid nii pinnakatete kui ka tegevusvõimaluste poolest. Kogukonnaväljakul saab korraldada kokkusaamisi ja väiksemaid üritusi. Mänguväljaku poolele on lisaks traditsioonilistele mänguvahenditele projekteeritud erinevad mahulised vormid nii suurematele kui ka väiksematele lastele, pinnasest künkad, kus on lastel võimalik ronida, joosta, hüpata, rattaga sõita või muul moel tegutseda. Mänguväljaku ümber kulgeb asfaltkattega nö vigursõidurada, kus lapsed saavad rattaga sõites harjutada tasakaalutunnetust. Lisaks rajatakse juurdepääsuteed ja välisvalgustus.  

Klaose 10 vabaajaväljakut hakkab ehitama  Lars Laj Eesti OÜ. Tööde kogumaksumus 257 161 eurot. Väljaku valmimistähtaeg on 1. juuni 2023.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 02.03.2023