Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Lahtine võistlus matemaatikahuvilistele on tulemas

Tartu Ülikooli teaduskooli pressiteade

17. september 2018 / Laupäeval, 29. septembril toimub lahtine matemaatikaülesannete lahendamise võistlus.

Tartus lahendatakse matemaatikaülesandeid Tartu Ülikooli õppehoones, Liivi 2: kogunemine fuajees, algus 11.00. Paralleelselt toimub võistlus veel 7 Eesti linnas. 

Võistlusest on oodatud osa võtma kõik Eesti põhi- ja keskastme koolide õpilased, kes pole sisse astunud kõrgkooli ja vastavad eeloleva rahvusvahelise informaatikaolümpiaadi (IMO) osavõtutingimustele. Võistlusest osavõtjate arv ei ole piiratud. Ootame aktiivset osavõttu!

Võistlus toimub kahes vanuserühmas. Vanemas rühmas võivad osaleda kõik nimetatud tingimustele vastavad noored, nooremas rühmas 10. klassi õpilased ja nooremad.

Viie tunni jooksul tuleb mõlemas rühmas lahendada 6 ülesannet, millest kaks esimest oleks lihtsamad ning nooremas rühmas sobivad eelteadmiste ja raskuse poolest 8. klassi õpilastele. Kõik ülesanded eeldavad arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist.

Võistluse hindamisskeemid ning esialgsed tulemused (koodide all) avalikustatakse
9. oktoobrilehel www.math.olympiaadid.ut.ee. Kõigil osalejatel on võimalus kuni 11. oktoobrini esitada apellatsioon oma töö hindamise kohta e-posti aadressile, mis avaldatakse matemaatikaolümpiaadi kodulehel. Lõplikud tulemused avalikustatakse vähemalt 3 punkti saanute osas nimeliselt 12. oktoobril lehel www.math.olympiaadid.ut.ee.

Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja 2019. aasta IMO võistkonna kandidaatide valikul. Lisaks saavad lahtistel võistlustel silmapaistvalt osalenud õpilased eritingimustel astuda Tartu Ülikooli, vaata täpsemalt. Lahtise võistluse võitjate autasustamine toimub üle-eestilise matemaatikaolümpiaadi pidulikul lõpetamisel.

Võistluseks palume registreeruda kuni 25. septembrini täites registreerumisvormi TÜ teaduskooli kodulehel: www.teaduskool.ut.ee/et/registreerumine-matemaatika-lahtisele-voistlusele-2018

Varasemate võistluste ülesanded ja lahendused leiab teaduskooli kodulehelt.

Igal sügisel toimuvad TÜ teaduskooli eestvedamisel lahtised võistlused reaalainetes. Septembris ja detsembris on tulekul lahtised võistlused matemaatikas, oktoobris informaatikas ja keemias, novembris füüsikas.

Lisainfo: Markus Rene Pae (EMO korraldava komisjoni esimees), [email protected]

Viimati muudetud 17.09.2018