Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Laupäeval peetakse Tartus kevadlaata

ASi Tartu Turg pressiteade

kevadlaat Foto: Ketlin Lääts

7. mai 2024 / Traditsiooniline kevadlaat Tartus toimub laupäeval 11. mail kl 10–16 avaturust raekoja platsini ja Emajõest Küüni tänavani.

“Kevad täidab inimeste südamed rõõmu ja Tartu kesklinna üle 300 kauplejaga ning tuhandete külalistega. Ja kus mujal rõõmsad inimesed ikka kokku saavad, kui mitte Tartu kevadlaadal – nauditakse laadamelu, kohtutakse tuttavatega, leitakse emadele kingitusi ja koju praktilist laadakraami. Kindlasti ei lahkuta laadalt ka tühja kõhuga," rääkis laada korraldaja Tartu turu juhataja Rene Kiis. "Tõdeme rõõmuga, et legendaarne Maire Aunaste kirbuturg on tagasi ja toimib avaturuesisel platsil (registreeruda saab: [email protected]). Silme eest võtab kirjuks taimede ja lillede sortiment avaturul."

Toiduainetega kauplejad on paigutatud valdavalt turuhoonesse ja Küüni tänava otsa. Värskeid marju ja kartulit ning muud toidukraami leidub rikkalikus sortimendis ka avaturul. Emajõe ääres ärikeskuse taga on segakaup ning sillast linna poole jääb suur käsitöömemmede ala. Palju käsitööd müüakse ka raekoja platsil. Küüni tänaval on traditsiooniliselt segakaup Eestist, Lätist, Leedust jm. Laada kaardi kõigi kauplejatega leiab reede hommikul Tartu turu Facebooki lehelt

Laadamelu avaturul ja hallis läheb lahti juba reedel kell 12 Jüri Homenja etteastega ja palju muu põnevaga.  

 

Viimati muudetud 07.05.2024