Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Liikluskorraldusest ja bussiliiklusest Ravila tänava torustikutööde ajal

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Ravila tn

28. jaanuar / Sel nädalal Ravila tänaval alanud torustikutööd on muutnud piirkonnas liikluskorraldust ja bussiliiklust.

1. veebruarist muudetakse bussi nr 2 ümbersõidumarsruut kooliõpilastele sobivamaks.

Torustike ehitus toimub Ravila tänava Kannikese tänava ja Viljandi maantee vahelisel lõigul kuni 15. juunini. Esimeses etapis tehakse töid Kannikese ja Veeriku tänava vahelisel lõigul, kus liiklus jääb suletuks kuni 22. märtsini. Teine etapp kestab 22. märtsist kuni 15. juunini ja siis on suletud Veeriku tänava ja Viljandi maantee vaheline lõik.

Töödega alustati Kannikese-Ravila ristmikult, kus lõpetatakse täna tööd ja seal taastub liiklus. Ristmikku hakkab läbima ka buss nr 2 oma ajutisel marsruudil 1. veebruarist kuni  märtsi lõpuni.

Kuna kaeved on väga sügavad, siis ohutuse tagamiseks sõidukitel tööde ajal läbipääsuvõimalus puudub. Liiklejatel palutakse jälgida ajutist liikluskorraldust ja info saamiseks saab pöörduda tööde teostaja poole. Kohalikud elanikud pääsevad oma kodudesse tööalast läbi kuni lahtiste kaeveteni nende kinnistute juures. Probleemide korral tuleb pöörduda ehituse projektijuhi poole.

Kannikese-Ravila ristmiku lähistel asuv lasteaia sissesõidutee ja parkla jäävad avatuks kogu ehituse ajaks.

Sõidukite ümbersõit Riia tänava poolt lähenedes on Ravila tn - Viljandi mnt - Viljandi ringristmik - Ilmatsalu ringristmik - Ilmatsalu tn ja Betooni tänava poolt lähenedes Ilmatsalu tn - N. Lunini tn - Viljandi mnt.

Teise etapi tööd algavad orienteeruvalt 22. märtsil Ravila tänava ja Viljandi maantee ristmikult, kus ehitustööd tahetakse teha võimalikult kiiresti – maksimaalselt nelja päevaga, et avada ristmik võimalikult ruttu liiklusele.

Ehitustöövõtulepingu Ravila tänava lõigul lahkvoolse torustiku rajamiseks sõlmis AS Tartu Veevärk. Antud lõik on ülioluline piirkonna sademevee lahkvoolseks viimiseks ja kõigi külgnevate tänavate sademevee eesvooluks.

Töid teeb Pipenet OÜ. Sulgemise ja ajutise liikluskorralduse eest vastutab projektijuht Edgar Parts (tel 5199 9856, edgar@pipenet.ee).

Busside ümbersõidumarsruudid

Liin nr 2 sõidab (1.02.-31.03.) Lõunakeskuse suunal Riia- Puusepa – Ilmatsalu – Ilmatsalu ring – Viljandi ring – Ringtee ja parempöördega Lõunakeskuse peatusesse. Ajutine Kannikese peatus on Visa halli juures. Buss peatub ajutiselt ka Haigla peatuses. Kesklinna suunal sõidab liin nr 2 oma tavapärast marsruuti ja ümbersõit tekib alles Nisu tänava juurest. Ümbersõidu marsruut on Ravila – Nisu (Nisu tn alguse juures on ka ajutine peatus) – Kressi – Kannikese – Ravila. Kesklinna sõites peatub buss Kannikese peatuses.

Liin nr 21 sõidab: Ravila tn - Viljandi mnt - Viljandi ringristmik - Ilmatsalu ringristmik - Ilmatsalu tn. Nisu peatuse asenduspeatus on Ravila. Kannikese ajutine peatus asub Visa halli juures.

Liin nr 22 sõidab: Ilmatsalu tn - Ilmatsalu ringristmik - Viljandi ringristmik - Viljandi mnt - Ravila tn. Kannikese ajutine peatus asub Visa halli juures ja Nisu peatuse asenduspeatus on Viljandi maantee.

Liiklusskeem

Ümbersõit Kressi tänavalt

Bussi nr 2 ajutine marsruut (alates 1.02 kuni 31.03.)

Busside 21 ja 22 marsruudid

Viimati muudetud 29.01.2021